Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівці вірять у перемогу, підтримують мера Атрошенка та не хочуть у місті військової адміністрації, - результати опитуван

Чернігівці вірять у перемогу, підтримують мера Атрошенка та не хочуть у місті військової адміністрації, - результати опитуван

 

АКТУАЛЬНО Чи правильний напрямок розвитку України, як оцінюють рівень задоволення роботою міської влади та чи підтримують чернігівці створення у місті військово-цивільної адміністрації. Ці та ще десятки питань були поставлені містянам представниками соціологічної групи “Рейтинг”, які досліджували суспільно-політичні настрої мешканців обласного центру.

Опитування відбулося 10-18 грудня 2022 року. У ньому взяли участь 1000 респондентів віком від 18 років. Відповіді були отримані шляхом особистого формалізованого інтерв’ю. Помилка репрезентативності: не більше 3,1%.

Понад 93% впевнені у перемозі України

Абсолютна більшість опитуваних впевнена, що Україна зможе відбити напад росії (93%). А от у відновленні дружніх стосунків з громадянами країни-агресорки не вірить 63% респондентів. Лише 3% бачать можливим відновлення дружби вже у найближчі роки (таких більше серед старшого населення). Решта вважає, що стосунки відновляться протягом 10-30 років.

Робота міського голови і комунальних служб отримала підтримку серед 83%

Висловили свою думку чернігівці і стосовно рівня задоволеності роботою місцевої влади.Так, 83% опитаних задоволені роботою мера Владислава Атрошенка, 11% - ні. Позитивну оцінку роботі міської ради дали 65% чернігівців і лише 13% обрали варіант “Ні”. Роботою Чернігівської ОВА задоволені 59%, незадоволені - 20%.

Серед міських служб найвищу оцінку отримали комунальні установи. Як вони функціонують влаштовує 82%. Роботу громадського транспорту у Чернігові та медичних закладів позитивно оцінили 70% містян, освітніх закладів в умовах війни - 55%.Оцінюючи роботу міської влади за конкретними напрямками, чернігівці поставили високу оцінку якості прибирання - 92% респондентів. Якщо говорити про такі питання як відновлення житла, то цей процес позитивно оцінили 40%, 33% - не змогли визначитися з відповіддю. Стосовно матеріальної підтримки мешканців, то задоволені нею 40%, решта розділилися порівну між тими хто не знаю що відповісти і тими, хто незадоволений.

Найбільше довіряють Атрошенку

Поцікавилися під час опитування представники групи “Рейтинг” і ставленням чернігівців до місцевих політиків. Найвищу підтримку має Владислав Атрошенко - 81% ставляться до нього позитивно, 10% - негативно. З початку війни ставлення до нього або покращилося (36%), або не змінилося (51%).
Такі цифри пояснюються, в тому числі, і тим, що Владислав Атрошенко забезпечував функціонування міста протягом всього періоду його облоги росіянами. Крім того, мер займався питаннями оборони Чернігова та ТРО. А після завершення активних бойових дій його діяльність спрямована на відновлення міста та налагодження зовнішніх контактів, які б вплинули на подальший розвиток Чернігова.Після Владислава Атрошенка чернігівці довіряють Олександру Ломако та В’ячеславу Чаусу. До голови ОВА позитивне ставлення у 47% опитаних, 29% - негативне, 21% - не надали відповідь й 3% - не чули про нього. До секретаря міськради Олександра Ломако 45% ставляться позитивно і лише 11% - негативно.
Найменше знають голову Чернігівської обласної ради Олену Дмитренко: 65% – не знають, 20% – не змогли дати відповідь, 12% ставляться до неї позитивно і 3% - негативно.

Містяни не підтримують створення військово-цивільної адміністрації та проти усунення мера


Дві третини негативно ставляться до ідеї створення у Чернігові військово-цивільної адміністрації та призупинення повноважень міського голови та міської ради на час дії воєнного стану в Україні. Підтримують таку ініціативу – 18%.71% опитаних добре поінформовані про рішення Яворівського районного суду, згідно з яким Владислава Атрошенка позбавили права обіймати посаду міського голови. Нагадаємо, що на це рішення подана апеляція, а багато незалежних організацій та експертів назвали рішення суду політично вмотивованим та таким, що має явні ознаки вибіркового правосуддя.

73% чернігівців не підтримують таке судове рішення, лише 14% підтримують.

62% чернігівців переконані, що таке рішення суду є тиском на місцеву владу, 18% вважають, що це є боротьбою з корупцією.
 

Пресслужба Чернігівської міської ради

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: підтримка мера містянами Чернігова, відсторонення Владислава Атрошенка з посади міського голови

Добавить в: