Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Пасажири марш­рутки «Роїще-Чернігів», що в'їхала у блокпост кажуть, водій гнав не збавляючи швидкість, а він стверджує що втратив свідомість

Пасажири марш­рутки «Роїще-Чернігів», що в'їхала у блокпост кажуть, водій гнав не збавляючи швидкість, а він стверджує що втратив свідомість

 

Переломи, садна, забої та рвані рани — таких травм зазнали пасажири марш­рутки «Роїще-Чернігів», що влетіла в зе­мельний насип блокпоста. Аварія сталася 10 грудня біля повороту на Халявин Черні­гівського району. Травмувалися всі семе­ро пасажирів і водій.Загородження на блокпосту, в які врізався мікроавтобус, — не нові. Вони там уже більш ніж півроку. І водій Петро Польгуй (йому 72 роки) про них чу­дово знав, бо щодня їздив цим маршрутом. До того ж про небезпеку заздалегідь попереджа­ють дорожні знаки. То чому ж не впорався з ке­руванням?

За словами пасажирів, водій їхав швидше, ніж завжди. Немов кудись поспішав. Патруль­ні, які були на місці ДТП, розказують, що мікро­автобус «Рута» рухався крайньою правою сму­гою і для об’їзду конструкцій блокпоста мав перелаштуватися вліво. Утім не зробив цього. Вочевидь, шофер запізно помітив перешкоду, адже на вулиці вже було темно (ДТП сталася близько 19.45). До того ж стояв густий туман. Не виключено, що свою роль зіграло й спуще­не заднє праве колесо маршрутки. А ось версія про те, що водій був лід градусом, не підтвердилася. Алкотест показав, що він був тверезий.

Зразу після аварії водія і пасажирів марш­рутки (їм від 25 до 72 років: троє — мешканці Роїща, четверо - чернігівці) доправили до різ­них медзакладів Чернігова. Частину — в другу міську лікарню, решту — в обласну та район­ну. У постраждалих травми легкого та серед­нього ступенів тяжкості. Водія після надання йому медичної допомоги не госпіталізовували (у нього закрита травма грудної клітки та забій грудей).


— Він швидкості чомусь не збавляв. Знак «70». проїхали — не збавив. Потім «50». І тут ба­чу — попереду вал. Водій матюкнувся і - ба­бах! Він завжди тихенько їздив. Я не вперше з ним їхала. Його наче біси кудись гнали, — розповіла постраждала пасажирка Людмила Михайлівна.

Слідчі відкрили кримінальне проваджен­ня за ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорож­нього руху, що спричинило потерпілим тілесні ушкодження середньої тяжкості). Мінімальне покарання за таке — штраф від 51 до 85 ти­сяч гривень. Максимальне — обмеження во­лі на строк до 3-х років. В обох випадках на винуватця чекає ще й позбавлення водійських прав строком до трьох років. Про це пише газета “Гарт” від 15.12.2022 (Юрій НІКІТІН).

А ось журналістам газети “Вєсть” водій Петро Польгуй розповів дещо іншу версію подій. Чоловік сказав, що коли виїхав з Роїща, почало різко лихоманити і він випив трохи води. Коли до міста лишалось не більше 10 кілометрів і почалися знаки про зниження швидкості в очах потемніло і скоріш за все, він відключився. Відчув лише сильний удар.
Водій розповів, що у нього більше 50 років стажу за кермом і погана погода в той день не могла б вплинути на його здатність керувати, до того ж мимо цього блокпосту їздив щодня по три рази. Тиск у нього після ДТП був надто низький, Польгуй думає, що саме через це і втратив свідомість. Автобус був справний і його перевіряли перед рейсом. Також Петро Петрович розповів, що за два тижні до аварії поховав дружину, яка померла від раку.
Про водія схвально відгукувався староста Роїщенського старостинського округу Новобілоуської громади Чернігівського району — 61-річний Дмитро Шевченко.

Gorod.cn.ua 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: марш­рутка, блокпост, Польгуй, водій

Добавить в: