Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Чернігівка, яку рятувальники витягли зі зруйнованої квартири, розповіла як відновлюють її будинок на вул. Богуна

Чернігівка, яку рятувальники витягли зі зруйнованої квартири, розповіла як відновлюють її будинок на вул. Богуна

 

Квартира чернігівки Галини Василівни 3 березня прийняла на себе чи не найбільший удар. Вибухом зруйнувало кожну стіну, включно із зовнішньою. Вікна двері і все, що було у помешканні. З під завалів рятувальники витягли і саму господиню. Та попри все вона щаслива, що їх будинок ремонтують, бо тут прожила більше 30-ти років і нині просто хоче повернутися додому.Відбудували те, що знесло ударною хвилею і в оселі її сусідки Любові. Жінка каже, що у жодну з квартир їхнього під'їзду не можна було увійти, все було і змішане до купи. Вікна, або якісь дрібні роботи замінювали і виконували посильно самі, а те що стосувалось основних конструкцій — фахівці підрядної організації. Любов розповіла, що пережила Чорнобиль, коли лишилась без нічого, впевнена, що переживе і війну.

На сьогодні ця багатоповерхівка на Богуна - на завершальному етапі капітального ремонту. Вона - одна із понад сотні складних будинків, здебільшого пошкоджених прямим влучанням ворожих бомб чи снарядів, які не чекаючи допомоги держави, власним коштом відновлює місто, аби люди мали дах над головою.

За 2.5 місяців робіт - тут укріпили пошкоджений вибухом фундамент, посилили та наново виклали несні стіни, а також зробили все необхідне, аби на зиму
мешканці були з теплом.Микола Лопатін майстер будівельних та монтажних робіт підрядної організації:

- Ми закрили периметри всіх квартир, закрили наружну стіну на 1-му поверсі, закрили подвійні міжквартирні перегородки на всіх поверхах до 9-го поверху, та міжкімнатні перегородки з 1 по 4 поверх.

- Замінили радіатори опалення, де вони були пошкоджені по всьому будинку, усі 3 підїзди, поміняли вікна, які були у нашому кошторисі.

- Можна сказати, що залишились тільки ті роботи, які люди будуть самі виконувати у своїх квартирах.

- Основні затримки (в ході ремонту будинку - авт.) були пов'язані з ситуацією у енергетиці, яка у нас в країні, а також з прийманням змін у кошторисній документації, бо було що під час робіт ми виявляли пошкодження, яких спочатку не було видно
.

Решту, найбільш постраждалим у під'їзді мають найближчим часом встановити в рамках Чеської гуманітарної програми. Крім того, встановлені двері в квартирах, відлиті заново розбиті балконні плити, відновлена цегляне мурування стін горища та парапетів на даху. Лишається тільки гідроізоляція покрівлі рубероїдом та фарбування відкосів.

Нагадаємо, загалом у Чернігові різною мірою було пошкоджено понад 850 будинків, на поточні та капітальні ремонти яких із бюджету Чернігова було
виділено близько 200 млн. гривень. В роботі на сьогодні, також на фініші - зостається близько 10-ти.Джерело: телеканал “ТІМ”

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Богуна, будинок, відновлення, ремонт

Добавить в: