Чернігівські надзвичайники розповіли, як правильно і безпечно поводитися з генератором
Головний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Чернігівського РУ ГУ ДСНС України в області Євген Сердюк розповів, яких правил слід дотримуватися під час купівлі генератора та його експлуатації. Як відомо, через ракетні обстріли України з боку росії енергосистема країни зазнає значних втрат, а населення та підприємства, аби не лишатись без світла масово закуповують генератори, або ж отримують їх у користування у якості благодійної допомоги. Проте, зростає і кількість випадків, коли через невміле використання генераторів гинуть люди.
На фото Євген Сердюк
Тож серед порад від надзвчиайника можна виділити наступні:
При купівлі генератора пересвідчитись у тому, що він сертифікований, у нього був паспорт та інструкція.
Генератор бажано не встановлювати у приміщенні, якщо іншого варіанту нема - воно повинне бути просторим, з вентиляцією, його потрібно
постійно провітрювати, аби не отруїтись газами, які виділяє генератор у ході експлуатації.
При установці генератора на відкритому повітрі, над ним треба встановити навіс, аби запобігти дії опадів на генератор. Також він має знаходитись на відстані не менше 6-ти метрів від будівель та автомобілей і не менше одного метра від несучих стін з негорючих матеріалів.
Під час роботи генератору не треба відкривати бак кришки і заливати туди паливо та робити інші маніпуляції, адже може трапитись пожежа.
Паливно-мастильні матеріали, які використовуються для роботи генератора треба зберігати на відстані не менше 10 метрів від нього та будівель, краще якщо це будуть спеціальні каністри. У разі витоку палива потрібно засипати місце розливу піском, а потім зібрати цей пісок і прибрати.
Джерело: телеканал "Дитинець"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.