Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Хірург Олексій Ан­тоненко розповів, як вирізав рекордний у його практиці жировик

Хірург Олексій Ан­тоненко розповів, як вирізав рекордний у його практиці жировик

 

Ліпома, або, як її називають у народі, жировик, — це до­броякісна пухлина, що фор­мується із жирових клітин під поверхнею шкіри. За­звичай вона має невеликі розміри (до 2-3 см) і не за­вдає людині жодних незручностей. Але не завжди. Не­давно хірурги Прилуцької міської центральної лікар­ні видалили міжм'язову лі­пому вагою понад кілограм і розміром із гандбольний м’яч. Утворення розросло­ся на лівій половині груд­ної клітки і неабияк мучило пацієнтку, а на додачу ще й почало боліти.

Жінці 62 роки, Мешкає в Лохвицькій громаді на Полтавщині, що межує з Прилуцьким районом. Місцеві медики направили ії до Полтавської обласної лікар­ні, однак за порадою зна­йомих жінка звернулася до прилуцьких хірургів. І не по­шкодувала про це.- До нас чимало людей їде із сусідня районів Пол­тавщини. Їм сюди ближче, ніж до обласного центру, а довіряють вони нам не мен­ше, ніж полтавським меди­кам. Так і з цією жінкою, — говорить лікар-хірург і за сумісництвом медичний дирек­тор КНП “При­луцька міська центральна лі­карня” 33-річний Олексій Ан­тоненко.

- При­їхавши до нас, хвора розпові­ла, що помітило новоутворення ще рік тому. Тоді воно було роз­міром із кулак, а 8-9 місяців то­му стало прогресивно рос­ти, і досяглf таких розмірів, що в жінки навіть почав ви­кривлятися хребет. Взагалі, люди часто плутають ліпо­му з атеромою. Але це аб­солютно різні речі. На від­міну від атероми (закупорки сальних залоз), яка на­лежить до шкірних захво­рювань, ліпома є захворюванням підшкірно-жирової клітковини.
Достовірні причини виникнення ліпоми наукою і досі не встановлені. Відомо лише, що порушу­ється процес ділення клітин і за рахунок цього відбувається розростання жирової тканини. Можливо, це пов'язано з генетикою або з давніми травмами.

Після первинного огля­ду пухлини прилуцькі лікарі провели ультразвукове об­стеження (щоб переконатися, що вона не злоякісна) і госпіталізували жінку для плановою хірургічного втручання. Оперував Олек­сій Антоненко, а асистував йому лікар-інтерн Артем Зенькович.

Оперативне втручан­ня проводили під місцевою анестезією, також дали па­цієнтці седативних препа­ратів (снодійно-заспокійливого характеру - Авт.), — продовжує Олексій Мико­лайович. - 3 технічної точки зору ця операція не пе­редбачала значних склад­нощів, але були побоюван­ня, що ліпома проникла в порожнину грудної клітки. Тоді довелося б ії розкривати Та, на щастя, обійшлося ліпома лежала на ре­брах, під м'язами грудної клітки.
Що стосується безпо­середньо операції, то ми зробили скальпелем надріз десь сантиметрів 15. А потім хірургічним зварю­вальним апаратом Патона відділили отому з капсулою від тканин, які її оточували. Цей апарат працює у двох режимах - ріже і зва­рює живі тканини. Завдя­ки цьому судини зразу ко­агулюються (припікаються - Авт.) і не кровото­чать Видалена ліпома мала більш ніж 30 сантиметрів (!) у діаметрі. Діставши її ми зшили рану і зробили її дренування. А потім вида­лили з лівого надпліччя ще одну ліпому, але вже зна­чно меншу. Загалом опе­рація тривала близько го­дини і пройшла без усклад­нень.

— Вам доводилося видаляти такі великі лі­поми?
- Ні. За 10 років, що я працюю хірургом, такої не було. Ця має рекордні розміри. До цього най­більшою була ліпо­ма десь із гусяче яйце.

Зараз пацієнтка вже дома. Після операції лікарі тиждень слостерігали за ії станом, піс­ля чого виписали. Жінці навіть не до­велося приіжджати знімати шви, бо вони були з матеріалу, що сам роз­смоктується.

Джерело: газета “Гарт”, від 15.12.2022, Олексій ПРИЩЕПА

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: липома, жировик, хірург, операція, липома, Ан­тоненко, Прилуки

Добавить в: