Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Бахмачі військові знайшли зниклого дідуся за допомогою квадрокоптеру

У Бахмачі військові знайшли зниклого дідуся за допомогою квадрокоптеру

 

Ужитті трапляється різне. Іноді біда приходить рап­тово, коли зовсім не чекаєш. Але, щоб не сталося, треба зуміти опанувати себе і виважено підійти до ви­рішення проблемної ситуації. Нещодавно прикрий випадок стався у родині Романенків із міста Бахмач. У середині жовтня 74 річ­ний Микола Григорович Романенко вирішив відвіда­ти могилу свого двоюрідного брата, який похований на кладовищі у районі МКЗ.Про свої плани він ніко­му не повідомив, оскільки після смерті дружини про­живає сам. Опікується батьком син Олександр, який кожного дня йому телефонує, цікавиться справами, часто відвідує та по можливості допомагає. 16 жов­тня Олександр, як завжди зателефонував до батька. Слухавку ніхто не брав.

Таке іноді траплялося, тож чо­ловік відразу нічого не запідозрив. Але, коли й на на­ступний день Микола Григорович не вийшовшов на зв'язок, син занепокоївся. Відразу поїхав до оселі батька. Своїм ключем відкрив двері будинку. Там все, як завжди- нічого підозрілого . Проте господаря ніде не було. Не втрачаючи часу, Олександр намагався сам його знайти- розпитував сусідів, родичів, знайомих, коли вони востаннє бачили батька. Ніхто з них нічого конкретного не повідомив, а час ішов - вечоріло. Чо­ловік розумів, що може трапитися біда, отож не вар­то гаяти ані хвилини.

Вирішив негайно звернутися за допомогою до працівників Бахмацького відділу полі­ції. Правоохоронці оперативно виїхали на виклик, за­фіксували факт зникнення особи. Виявилося, що зни­клий досить часто відвідував кладовища, де поховані його родичі. Саме з відпрацювання цієї версії розпо­чалися пошуки чоловіка. Тим часом оголошення про зникнення Миколи Романенка вже розмістили у ме­режі Фейсбук. Незабаром пролунав важливий дзвінок від небайдужої громадянки міста Наталії Воробей. Во­на повідомила, що 16 жовтня бачила схожого чоловіка на кладовищі у районі МКЗ. На озброєння цю інфор­мацію взяли правоохоронці. За словами Олександра Романенка, вони сумлінно і добросовісно виконували свою роботу- спілкувалися з людьми, прочісували те­риторію поля, лісосмуги, шукали будь-які зачіпки, аби якнайшвидше вийти на слід пенсіонера. Спільно з ни­ми намагався знайти батька й Олександр.

Поблизу кладовища від очевидців їм вдалося довідатися, що схожий за описом чоловік шукав свій велосипед. Ін­формативно допомагали у пошуках мешканці району МКЗ, які підтвердили присутність Миколи Григорови­ча у їхніх краях. Як виявилося, чоловік розповідав хто він і чому сюди приїхав, намагався знайти велосипед. Де залишив свій транспорт не знав. Мешканці вули­ці пропонували показати дорогу, але він відмовився.

На той час пошуки не давали позитивного ре­зультату. Проте син не втрачав надії знайти батька.

18 жовтня робота продовжилась.
Знову поліцейські разом з Олександром Романенком пройшли боло­тисту територію, кукурудзяне поле, лісосмугу. Врешті запропонували сину використати квадрокоптер із тепловізором. Це була остання надія знайти Миколу Гри­горовича. На жаль, таких технічних засобів правоохо­ронці не мають.


Тож за допомогою у вирішенні питання Олександр Миколайович звернувся до Бахмацького міського голови Павла Шимка. У лічені хвилини Пав­ло Миколайович надав контакти військовослужбовців, які згодились зарадити біді. Не гаючи часу, вони при­були до місцевого відділу поліції, де на них чекали оперуповноважені Микола Шульган та Анатолій Потієнко, щоб спільно продовжити пошуки.

Над полем, де ймо­вірно заблукав зниклий, військовослужбовці застосу­вали квадрокоптер. Досвідчені чоловіки вправно ке­рували спецзасобами та уважно слідкували за появою теплових сигналів. Коли вже майже згасла надія зна­йти батька, військовим все ж таки вдалося побачити щось схоже на силует лежачої людини.

До місця вияв­лення відразу вирушив Олександр Миколайович із поліцейськими. Відстань була близько кілометра. Пошуки ускладнювалися темною порою доби та майже непро­хідністю території. Першим батька помітив син. Чоло­вік був ввесь у багнюці, замерзлий, знесилений, май­же нерухомий . Батько не розумів, що з ним сталося.

Неабияких зусиль довелось докласти, аби доправити його до дороги, де їх чекали військові та оперуповноважений із автотранспортом. Очевидно, що чоловік по­требував медичної допомоги.

Постраждалого відразу доправили на місце базування швидкої допомоги, а потім до КНП "Бахмацька міська лікарня", де кваліфіко­вані фахівці надали необхідну медичну допомогу. Тиж­день пенсіонер перебував на лікуванні у медичному за­кладі. Наразі Микола Григорович Романенко вдома, але цей прикрий випадок негативно позначився на йо­го здоров’ї та суттєво погіршив самопочуття.

- Безмежно вдячний всім небайдужим людям, які до­лучились до пошуків його батька. З усією відповідаль­ністю до своїх обов'язків поставилися працівники полі­ції, які навіть у неробочий час продовжували сумлінно виконувати свою роботу, рятуючи людину,- говорить син Олександр Романенко.

Отож будьте уважними до своїх батьків, особливо, коли вони поважного віку. Частіше навідуйте, більше спілкуйтеся, цікавтеся їхнім здоров'ям, розділяйте ра­дості і тривоги. Адже увага та турбота дітей - вкрай важ­лива для літніх людей. Безперечно, батьків потрібно ці­нувати і шанувати, щоб вони почували себе потрібними і більше довіряли рідним.

Джерело: газета "Голос Присеймів'я", Світлана КИРИЛЕНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Романенко, пропав, квадрокоптер, Бахмач

Добавить в: