Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Відсторонення судом Чернігівського міського голови – знищення місцевого самоврядування в Україні. Депутати звернулися до Президента

Відсторонення судом Чернігівського міського голови – знищення місцевого самоврядування в Україні. Депутати звернулися до Президента

 

АКТУАЛЬНО Зупинити знищення місцевого самоврядування. Із такою заявою звернулися депутати Чернігівської міської ради до Президента України 8 грудня під час позачергового засідання 25-ї сесії. 

 
Сьогодні я пропоную ухвалити звернення до Президента України, як гаранта дотримання Конституції нашої держави. Сьогодні, поки вся країна воює за свободу та демократію, чиновники з Києва роблять все, щоб знищити свободу і демократію  та займаються руйнівною політичною війною. Чи наближує ця політична війна нашу перемогу? Чи робить країну сильнішою перед викликами? Однозначно, що ні.

В силах Президента України зупинити знищення місцевого самоврядування та зберегти обличчя влади в очах міжнародних партнерів України. А головне — в очах українського народу,пояснив важливість звернення Олександр Ломако. 
 
Підставою для цього звернення стало рішення Яворівського районного суду Львівської області від 7 грудня 2022 року, про позбавлення терміном на рік міського голову Чернігова Владислава Атрошенка його законного права обіймати посаду міського голови.


 
Як і ви, я шокований рішенням Яворівського суду Львова. Чи вірить хоч хтось, що ухвалу про відсторонення міського голови Чернігова від керування містом суддя ухвалив без політичного тиску згори? Я також не вірю.

З юридичної точки зору це рішення нікчемне. З політичної точки зору суддя не міг ухвалити таке рішення без вказівки зверху. А з людської точки зору — це плювок влади в обличчя чернігівців.

Символічно, що таке рішення ухвалили на День місцевого самоврядування. Це демонстрація ставлення центральної влади і до місцевого самоврядування і до демократії. В той час, коли українці воюють не лише за державність, а і за цінності, центральна влада веде такі ганебні політичні ігрища, — сказав Ломако. — Через те, що водій міського голови виїхав на особистому автомобілі дружини Владислава Атрошенка за кордон суд приймає рішення відсторонити міського голову від управління містом! Цікава причина, нічого не скажеш. Я вам скажу наступне. Соромно шукати якісь порушення в питаннях, які стосуються безпеки родини та перших днів війни.
 
Рішення Яворівського суду перекреслило волю майже 80% виборців, які підтримали Владислава Атрошенка у 2020-му і вдруге переобрали міським головою, йшлося під час засідання сесії

Ефективність і спроможність місцевого самоврядування випробувала широкомасштабна війна, коли очільники залишилися зі своїми громадами і організували їх функціонування. Так, як це було і в Чернігові, коли міський голова керував містом в умовах його оперативного оточення і щоденних обстрілів. А після вигнання військовими російського окупанта з чернігівської землі місцева влада взялася за відбудову розбитої критичної інфраструктури, приватного житла та підвищення обороноздатності Чернігова. 
 
Дозволю собі процитувати Президента України Володимира Зеленського. Вчора він заявив: «Поки росіяни думали, що голови громад і місцеві ради чекатимуть на команди зверху, вони в критичних умовах брали владу в свої руки і рятували свої громади. Часто зі зброєю в руках. Часто в окупації. Часто в неможливих умовах. Вони роблять це й зараз»

Дуже правильні слова та вірна оцінка діям місцевої влади на початковому етапі війни. Тільки вони розходяться з діями чиновників центральної влади.  Адже, повторюся, ніхто в країні не повірить, що без тиску з Банкової районний суд у Львові вирішив відсторонити від посади обраного понад трьома чвертями виборців міського голови. Це як взагалі?, — поставив риторичне питання під час засідання секретар міськради. 
 
Владислав Атрошенко оскаржуватиме рішення в суді 

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко ще вчора, 7 грудня, записав відеозвернення до Президента в якому, зокрема, і повідомив, що оскаржуватиме рішення Яворівського районного суду Львівської області. 
 
За перебігом справи спостерігатиме не лише українська, а й міжнародна спільнота. Справедливий та неупереджений розгляд цієї справи в суді — тепер справа честі для української демократії та сприйняття нашої країни міжнародними партнерами, чия підтримка дуже важлива для нашої Перемоги.

Владислав Атрошенко не зрадив Чернігів, а чернігівці не зрадять свого міського голову. Чернігів на його боці! На боці демократії! На боці правди!, — такими словами завершив свій виступ  Олександр Ломако. 
 
Висловилися з цього питання і  депутати Це виклик не міському голові, а виклик місту Чернігову і всім нам. В даному випадку мені хочеться поставити питання судді Яворівського суду. Пане суддя, можливо ви аналізували роботу міського голови, можливо ви були в місті під час обстрілів, можливо ви знаєте як працюють комунальні служби зараз, можливо ви це все врахували під час прийняття цього рішення?,Наталія Малець, депутатка Чернігівської міської ради ("Рідний дім").Я так само, як і мої колеги, отримав дуже багато звісток стосовно цієї ситуації і не тільки з Чернігівщини. Вся культурна еліта України до мене звертається і питає, а що це таке і ви знаєте — я не знаю як це можна пояснити, —  Олександр Шевчук, депутат Чернігівської міської ради ("Рідний дім").


 
Зараз питання перемоги і питання максимальної згуртованості є найважливішими для українського народу. Ми і так вже перемогли, але ця перемога не буде такою швидкою, якщо ми своїми внутрішнім розбратом будемо відтягувати наші ресурси і нашу внутрішню єдність на інші питання, які другорядні.  Те, що ми не можемо давати якісь корекції закону — це питання номер один: закон завжди один для всіх. Але, є питання до процедурних варіантів і тут треба їх розглядати в рамках закону і висновки робити в рамках закону, — Ірина Соломаха, депутатка Чернігівської міської ради ("Європейська Солідарність").


 
Я хочу згадати ці страшні моменти кінця лютого і березня, коли наше місто вистояло завдяки повній згуртованості всіх людей різних політичних вподобань, професій, соціального статусу. І коли сьогодні ми вступаємо в цю внутрішню війну, не отримавши ще Перемоги в зовнішній,  для мене це є шоком. Використання таких слів як "демократія", "місцеве самоврядування" чи мають вони місце в лексиконі українців та чернігівців після такого рішення Яворівського суду?,Регіна Гусак, депутатка Чернігівської міської ради ("Рідний дім") Пресслужба Чернігівської міської ради 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Відсторонення судом Чернігівського міського голови, позачергове засідання 25-ї сесії, заява депутатів до Президента

Добавить в: