Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Військові намагаються врятувати унікальний Ніжинський ремзавод (відео)

Військові намагаються врятувати унікальний Ніжинський ремзавод (відео)

 

Ніжинський ремзавод був єдиним на теренах України. який займався ремонтом інженерного озброєння. Його було збудовано у 1980-му році на базі місцевої військової частини. тут виконували ремонти землерийних машин, переправочно-десантної техніки та потужних автомобільних кранів.Сергій Бурковський заступник командира Ніжинської військової частини:

- У 1987-му році він запрацював на повну потужність. Основне завдання було - ремонт інженернего озброєння та техніки. Ремонтували та відновлювали практично всі зразки інженерної техніки. Завод працював до 2012-го року.
В СРСР було 2 таких заводи, але зі спеціалізацією, як у цього - був один такий.


До 2012-го року підприємство було у підпорядкуванні Центрального управління інженерних військ ЗСУ. Завод працював чітко і злагоджено, однак у 2012-му році його передають до Державного концерну "Укроборонпром", що призводить до стрімкого банкрутства, бо надалі підприємство не отримує жодного державного замовлення. Воно перебуває у процедурі судової санації, пов'язаної із заборгованістю.

Бурковський каже, що завод у той період почали по частинах продавати, через борги. На одній території тепер існує фактично два підприємства - ДП "НРЗІО" («Ніжинський ремонтний завод інженерного озброєння) та ТОВ "Ніжинський ремонтний завод".
У 2021-м році відбулась передача ДП "НР ЗІО" з ДК "Укроборонпром" до Фонду держмайна України. Також було прийнято рішення про подальшу приватизацію даного підприємства. А вже цього року власником попередньо викуплених будівель, які колись належали ТОВ "Ніжинський ремонтний завод" стає ТОВ "Оборонні технології".


Належне утримання і охорона будівель, поки майно стояло на продажу не проводилось, тож нині ремзавод нагадує руїну. І це дуже сильно болить містянам, а найбільше нашим захисникам.

Вже під час війни військови взялися за відновлення заводу. Імовірніше за все комусь було вигідно довести підприємство до банкрутства, припускають військові. Вважають, що його можна було б поставити на консервацію, зберігати, замість цього - все розікрали.Джерело: телеканал “ТІМ”

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ніжин, ремзавод

Добавить в: