Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 64-м будинкам без лічильників тепла у Чернігові встановлять норми споживання енергії. Ті хто ходить у намети незламності по безкоштовні каву та печиво отримали зауваження

64-м будинкам без лічильників тепла у Чернігові встановлять норми споживання енергії. Ті хто ходить у намети незламності по безкоштовні каву та печиво отримали зауваження

 

Першого грудня члени виконкому міськради на своєму засіданні неодноразово поверталися до обговорення забезпечення чернігівчан теплом. У тому числі в так званих "Пунктах незламності". Обговорення їхнього функціонування виникло після повідомлення начальника відділу з питань НС та ЦЗН Григорія Годуна про передачу управлінню освіти гуманітарної допомоги та 500 літрів бензину марки А-95 для роботи генераторів, які знаходяться у “Пунктах незламності”, розміщених в закладах освіти.У разі відключення електроенергії в морозні дні вони перейдуть на обігрів генераторами, для яких вже приготовано запас горючого, відвідувачі зможуть зарядити свої мобільні телефони та зігрітися гарячим чаєм чи кавою.
-Але чи вистачить для всіх наметів електроенергії? – поцікавився член виконкому Вадим Антошин.

 -Не вистачить для створення комфортної температури всередині всіх наметів, – відреагував Владислав Атрошенко, – для цього потрібні набагато більші потужності, а це зробити важко фінансово, і технічно. Але якщо велика кількість людей розміститься в підвальних приміщеннях, де до генератора можна підключити кілька обігрівачів, то до наметів для обігріву можна зайти на кілька хвилин, зігрітися і поступитися місцем наступному бажаючому.
Тим часом уже зафіксовано випадки, і про це теж говорив мер, коли деякі чернігівці, які мешкають у теплих квартирах, приходять до пунктів обігріву, розміщених у школах, та пригощаються чаєм та кавою.

-Але фінансування таких відвідувань не передбачено бюджетом, і таке завдання перед “Пунктами незламності” не ставилося. І навряд чи варто чернігівцям приходити за частуванням у пункт, де йде навчальний процес, - прокоментував мер.

 У Чернігові поки що не було холодів, а вже витрачено значні запаси палива. Далі за такої постановки справи “Пункти незламності” опалюватимуть холодне повітря.
Але ж хвилиночку, що зараз відбувається у підвалах багатоповерхових будинків, де розміщено понад 700 генераторів? Відповідальні, отримавши їх, надійно закрили підвали.

З цього приводу Владислав Атрошенко дав протокольне доручення своєму заступнику Віктору Геращенку:
  - Потрібно звернутися до ЖЕКу та провести бесіду з приводу їх дій щодо розданих генераторів. Навіщо їм їх видавали, а зараз все навантаження по обігріву містян лягло на 26 наметів, хоча підвальні приміщення, укомплектовані 770 генераторами, мають виконувати ті самі завдання? Але ж це треба зібрати кошти на бензин, побігати серед мешканців будинку, напружитися.

Але оскільки це доручення було нетерміновим, то можливість зайти в "Пункт незламності" і пригоститися чаєм у городян ще буде.

За доповідями голови правління АТ «ОТКЕ» Олексія Щербини та директора КП «Теплокомуненерго» Дмитра Коваленка виконком також затвердив норми споживання теплової енергії у будинках, які не оснащені лічильниками. Цю методику було прийнято 28 грудня минулого року, а застосовується вона з січня цього року.

 - Ця методика стосується 64-х будинків у нашому місті, з них 55 - "Обтеплокомуненерго" та 9 - "Теплокомуненерго", - повідомив Дмитро Щербина.

 -Чому б не зібрати мешканців цих будинків та не встановити лічильники? – поцікавився мер.

-Здебільшого це великі старі будинки, в яких немає технічної можливості встановити лічильники тепла, – пояснив Олексій Щербина. - Серед них 2- поверховий будинок, в якому немає ні підвалу, ні теплокамери, і щоб встановити там лічильники, потрібно буде вкласти загалом мільйон гривень. Серед цих будинків є такі, в яких раніше стояли засоби обліку, але мешканці самі їх ліквідували, оскільки за попереднім нарахуванням вони споживали тепла більше, ніж це відбивалося на їхніх лічильниках.

За новими розрахунками будинки без приладів обліку споживатимуть не більше тепла, ніж вони споживали б з такими приладами, - висловив упевненість Олексій Щербина. - Запропонована методика об'єктивна, враховує температуру зовнішнього повітря, проектне навантаження дому та наближається до фактичних показників.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: опалення, Годун, Щербина, Геращенко, виконком

Добавить в: