Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Батько Юрія Сидоренка, якого розірвало гранатою в Ічні вижив, тільки тому що присів

Батько Юрія Сидоренка, якого розірвало гранатою в Ічні вижив, тільки тому що присів

 

19 жовтня в Ічні поховали 28-річного Юрія Сидо­ренка. Точніше залишки від молодого хлопця, які поліціянти зібрали у пакет на місці вибуху.

Біда сталася між десятою та оди­надцятою годинами дня 18 жовт­ня. На той час вдома був 52-річний батько Василь. Він бачив, як син вносив у хату щось, схоже на гра­нату. Навіть насварив його. Та той не послухав. Мабуть, якби знав чим все закінчиться, то, напевно забрав би небезпечну річ. А так продовжу­вав у другій кімнаті дивитися те­левізор. Раптом у кухні щось заси­чало. Чоловік побачив чорний дим, потім яскравий спалах і стався ви­бух. Гранату розірвало прямо в ру­ках сина. Про це розповіли сусіди.

Звук від вибуху був настільки гуч­ний, що його чула вся округа.
- Я саме йшла сусідньою вулицею, як почула той вибух, - розповіла одна із місцевих жительок. - Споча­тку подумала, що десь спрацював дрон чи ракета, але до того ніякого звуку не чула. Подивилася навколо - диму не побачила. Тож подума­ла, що то, ймовірно, десь шину розірвало чи балон. Лише вранці почула про біду у Сидоренків.

Наслідок вибуху виявився страш­ним: хлопця пошматувало до смер­ті, а господарю посікло скалками ноги, поперек та низ живота. Із ноги бив струмінь крові, бо зачепило ар­терію. Щоб не стекти кров’ю, він затис рану пальцем і зателефону­вав сусідові, щоб викликав швидку. Медики вчасно надали допомогу і відправили до реанімації. Його про­оперували та стабілізували стан.

За словами медиків, стан па­цієнта важкий. У нього проникне уламкове поранення черевної по­рожнини з пошкодженням тонкого кишківника. Також множинні улам­кові ураження нижніх кінцівок, сід- ниць та поперекової ділянки, крім того, зламана права мала гомілко­ва кістка.

- Якби не присів, як почув вибух, то й мене уже не було б, - переказують сусіди Василеві слова.

- Батько житиме, а Юрка шкода, - го­ворить молодший брат Олександр Сидо­ренко, який нині служить у Нацгвардії.

Наразі правоохоронці встановлюють походження боєприпасу. Про це міг би сказати загиблий, якби був живим, та на жаль...
Хоронили його у закритій труні. Олексан­дра відпустили на похорон на десять днів, далі - знову на службу. Його допитували поліцейські. Каже, що про вибухівку не знав, бо вдома не був від березня, відколи записався добровольцем у військкоматі.

Як тривала похоронна процесія на кла­довищі, у небі з’явився наш винищувач. Він летів до кордону. Повертаючись, роз­вернувся над кладовищем, зробив «свіч­ку» і ліг на запланований курс. Очевидці тоді говорили, що таким чином пілот вша­нував пам’ять померлого. Можливо, ду­мав, що віддає останню шану захиснику. А, може, так заведено у льотчиків...
Правоохоронці порушили кримінальну справу за статтею 115 ККУ «Умисне вбив­ство» з приміткою нещасний випадок.
Поліція нагадує: категорично забороне­но наближатися до підозрілих предметів, боєприпасів чи снарядів, торкатися, пе­ресувати їх чи брати до рук. Не намагай­теся розібрати вибухонебезпечні пред­мети або пристрої. Не приносьте та не зберігайте їх вдома. Одразу повідомляй­те про небезпечну знахідку до поліції.

Поліцейські вкотре радять громадянам не наражати себе та навколишніх на не­безпеку і здати до поліції незареєстро- вану зброю, набої та вибухові пристрої, якщо ці речі зберігаються незаконно. Пам’ятайте, добровільна видача зброї та набоїв звільняє від кримінальної відпо­відальності.

Проте, якщо у громадян зброя вилу­чається поліцейськими, то вони притягу­ються до кримінальної відповідальності за частиною 1 або частиною 2 статті 263 «Незаконне поводження зі зброєю, бой­овими припасами або вибуховими речо­винами» Кримінального кодексу України. Недобросовісним власникам забороне­них предметів загрожує до 7 років поз­бавлення волі.

Ніна НАЛИВАЙКО, газета "Трудова слава"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ічня, граната, вибух, Сидоренко

Добавить в: