Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » На прилуцькій фабриці допомагають створювати військове взуття для відомих українських брендів

На прилуцькій фабриці допомагають створювати військове взуття для відомих українських брендів

 

Частина потужностей ТОВ "Гарда-ЛТД" розміщено у м.Прилуки. На підприємстві, яке містяни за звичкою називають прилуцькою взуттєвою фабрикою, бо саме тут шили взуття останні 50 років без зміни профілю. З початком повномасштабного вторгнення виробничі процеси активізувались, оскільки тепер тут роблять розкрій взуття для українських військових, потім частини виробів з Прилук надходять до "Талану" (Talan).

Після першого виробничого етапу майбутнє взуття потрапляє до швейного цеху. Деталі-складові розмічають по шаблонам/лекалам, аби швачкам було простіше робити збір пари. Потім стоншують краї, аби взуття краще виглядало і роблять заготовки, які потім декорують за визначеними ескізами.

Зі швейної дільниці заготівлі потрапляють до затяжної дільниці. Тут вставляють задники під носки і формують на формувальній машині та обстрочують. Потім на затяжній машині затягують носочну частину заготовки майбутнього взуття.
Окремі процедуру проходять і для підошов. Їх знежирюють спецрозчином, просушують і прикріпляють до заготовки. Вже сформовна оброблена заготовка та підготовлена підошва потрапляють до спеціалістів, які приєднують підошви до заготовки, використовуючи гарячий прес під тиском. Далі взуття доводять до готовності і відправляють замовнику.

Сьогодні "Гарда-ЛТД" виготовляє робоче, модельне і повсякденне взуття. Та левова частка виробництва від 24 лютого і донині спрямовна для наших захисників. Так, за місяць підприємство виготовляє до 4 000 пар взуття тільки для військових.

Віра Дяченко майстер швейно-затяжного цеху підприємства розповідає, що військове взуття роблять з доброякісної шкіри, яку отримують в Італії. Зовні є вставки з кордури, яка відштовхує воду, всередині - мембрана, завдяки якій людині у такому взутті влітку не жарко, а взимку - не холодно. Також жінка розповідає, що на початку війни Сергій Притула викупив у київського підприємства відомого бренду, яке також замовляло взуття у прилучан партію літньої обувки і взув у неї військових. І ті були дуже задоволені, по інтернету надсилали схвальні відгуки і подяки.

Перші дні війни робітники фабрики також зустріли на виробництві, процес виготовлення взуття не зупинявся ні на день. В тому числі відшивали його для прилуцького ТРО та інших захисників району на замовленя Прилуцької міськради.Віра Дяченко:
- Коли почалась війна мені подзвонив наш директор Ігор Семенович Рибак (він мешкає в Одесі) і сказав, що якщо прилуцькі хлопці будуть потребувати взуття, то щоб посприяли їм у цьому. Хлопці приїхали 28-го лютого і ми їх всіх взули.

Від початку війни підприємство дещо втратило трудовий резерв. Тепер колишні працівники повиїзджали в інші міста і за кордон. Тож нині "Гарда-ЛТД" має пропозиції для тих, хто у пошуках роботи. зокрема, потрібні швачки. Крім того, у сучасних реаліях підприємство, більшість виробничих процесів, якого залежні від електроенергії працює навіть в таких умовах. Деякі люди працюють навіть з ліхтариками.Джерело: ТК “Прилуки”

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Прилуки, фабрика, взуття, Рибак, Притула, Гарда

Добавить в: