Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 83-річний Валентин Острянський помер наступного дня після звинувачень, що краде електрику

83-річний Валентин Острянський помер наступного дня після звинувачень, що краде електрику

 

«Остерігайтесь представників районних елек­тромереж! Наш сусід Валентин Острянський (йо­му було 83 роки) помер наступного дня після їх­нього візиту. Його звинуватили в тому, що спо­живає підозріло мало електроенергії і що зірвав пломбу лічильника. Серце старенького, мабуть, не витримало стресу і хвилювань...» — таке за­стереження у фейсбуці опублікувала прилучанка Марія Ціховська. Її допис викликав бурхливе обговорення серед користувачів соцмереж. Тож ми зв'язалися з нею і про все розпитали.— Можливо, ця смерть - просто фатальний збіг обста­вин. Але факт, що дідусь дуже сильно розхвилювався після таких звинувачень і був сам не свій. А невдовзі його знайшли вдома мертвим, — каже Марія Ціховська. — РЕМівці (троє чоловіків) приїжджали до Валентина Івановича 1 листопада. Я все бачила. Якраз назбирала груш у дворі і підійшла до пар­кану, щоб пригостити сусіда. Запитала що в нього за гості. Сусід сказав, що це приїхали через зірвану пломбу хоча нічого не зривав.

Тоді я вирішила про все розпитати в цих чо­ловіків, та вони з ходу почали мені грубити: «Ви хто така? Чого сюди прийшли?» Коли я пояснила, що сусідка, то відріза­ли: “Ми прийшли міняти лічильник. Не здіймайте тут крику. До побачення!». А потім заявили, що в старенького зірвана пломба лічильника і дуже низькі показники споживання електроенергії. Мовляв, такого просто не може бути. Я на­магалася їм пояснити, що Валентин Іванович веде аскетич­ний спосіб життя, втім марно. Та в нього, мабуть, і 100 кіловат за рік не набігало. Бо холодильником і плиткою він не корис­тувався, телевізор у нього ще минулого року зламався, вми­кав лише одну лампочку в комірчині (у якій мешкав, щоб не опалювати всієї хати). При цьому Іванович був дооросовісною людиною і трудягою. Мешкав сам (дочка живе окремо), проте без діла не сидів, то на городі порався, то в саду.


Після звинувачень РЕМівців він страшенно розстроївся Навіть не перечитав паперів, які йому дали, Просто підписав і віддав.


— Хто знайшов тіло Валентина Івановича?
- Його дочка Оксана. Вона приїхала провідати батька вранці 3 листопада і виявила його мертвим на підлозі в бу­динку. Мені не віриться, що Валентин Іванович міг зірвати ту пломбу. Тому я написала про цей випадок в Інтернеті. Мож­ливо відгукнеться хтось, когось раніше намагалися звинува­тити в такому. Я чула про цю «схему», але ніколи в неї не вірила...

Прокоментувати цю неоднозначну ситуацію ми попроси­ли керівництво місцевих електромереж. Відповідь надав за­ступник директора Прилуцьких РЕМ із розподілу електро­енергії Віталій Дробот: "У своїй роботі з побутовими спожи­вачами працівники всіх відокремлених підрозділів АТ «Чернігівобленерго» керуються Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими Постановою Нацкомісії що здійснює державне регулювання у сферах енергети­ки та комунальних послуг. Згідно з ними споживач електрич­ної енергії зобов'язаний забезпечувати. по-перше, безперешкодний доступ до лічильників електроенергії, представникам електро постачальника та оператора системи розподілу після пред'явлення ними службових посвідчень для перевір­ки а по-друге, збереження ті цілісність, встановлених на його території та об'єкті (в його приміщенні) розрахункових засобі комерційного обліку енергії та пломб (від­битків їх тавр) відповідно до акта про опломбування.

1 листопада при проведенні планової технічної перевір­ки у споживача Острянського Валентина Івановича було виявлено відсутність пломби на електролічильнику, а са­мі покази лічильника були неприродно низькими. Тому, у від­повідності до VIII розділу Правил, працівниками Прилуцьких РЕМ було складено акт про порушення із зазначенням змісту, виявленого порушення, всіма необхідними для визначен­ня обсягу та вартості необлікованої електричної енергії пара­метрами, що характеризують електроустановку споживача також схемою підключення електроустановки, а пошкоджений лічильник електричної енергії замінено на новий. Про порушення був складений у двох примірниках, один із яких передали споживачеві.

На підставі цього акта уповноважені представники оператора системи розподілу під час засідання комісії з розгляду актів про порушення, яка була призначена на 22 грудня, мали визначити обсяг необлікованої електричної енергії та суму завданих споживачем збитків Жодного погіршення здоров’я чи скарг на нього під час візиту працівників РЕМ у споживача не було, що може підтвердити і свідок - сусідка, яка весь час перебування працівників РЕМу помешканні споживача була поряд".


Юрій Нікітін

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Прилуки, Острянський, Ціховська, Дробот, електрики, лічильник

Добавить в: