Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Серед звільнених сьогодні полонених з ЧАЕС є люди з Чернігівщини

Серед звільнених сьогодні полонених з ЧАЕС є люди з Чернігівщини

 

Сьогодні стало відомо про те, що вдалося повернути з російського полону 50 українських воїнів, серед яких 15 людей з ЧАЕС. Нагадаємо, що з різних джерел відомо, що усього на ЧАЕС захопили у полон 169 бійців Національної гвардії України, які охороняли станцію. Серед них було чимало жителів Чернігівської області та м.Чернігів. Остання інформація про питання повернення полонених, яких захопили на ЧАЕС в інформаційному просторі прозвучала наприкінці серпня, коли правозахисниця Ольга Решетилова в одному зі своїх інтерв'ю казала, що про нацгвардійців з ЧАЕС всі забули, та наприкінці вересня на “Суспільне Чернігів”, коли Уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України Альона Вербицька не дала ніяких позитивних прогнозів, щодо повернення нацгвардційців.На даний час ми направили 2 звернення — Дмитру Лубінцю уповноваженому Верховної Ради з прав людини та до Національного інформаційного бюро з питань військовополонених, примусово депортованих та зниклих осіб. Відповідь на запитання про те, скільки осіб з Чернігівського регіону, було у числі звільнених нацгвардійців з ЧАЕС, в тому числі в ході сьогоднішнього обміну — вони нам не надали.

Проте радісні новини повідомила староста Мньовського старостинського округу (включає у себе Мньов, Глядин, Пустинки, Храпате, селища Центральне) Наталія Музика.

Жінка підтвердила, що в ході обміну 24-го листопада було звільнено, як мінімум двоє хлопців з нашого регіону — один із села Дніпровське, другий із села Мньов. Ще одного жителя села Мньов повернули в Україну у ході обміну, який пройшов 29-го жовтня. Тоді з 12-ти нацгвардійців наданих для обміну — 7-ро були з ЧАЕС. Всім трьом — по 20-21 рік. Наталія Миколаївна розповідає, що перший ще на реабілітації у Києві, а двох поки що везуть до Київської області з Запорізької, де й проходив обмін 24 листопада. Каже, що одна з родичок повернених полонених казала, що через хвилювання ледве тримається на ногах, бо жодної звістки про сина не чула 9 місяців. Одного зі своїх — Сашка мньовці помітили саме на відео з обміну.

Також родичі розповідали, що полоненим заборонили ділитися з ними деталями перебування у полоні, але родичам хлопця, якого звільнили першим (29-го жовтня) дозволили побачитися з ним у лікарні. Хлопець повідомив, що у камерах сиділи по 2-3, але не зі своїми, а зі сторонніми людьми, тому не знали, що відбувається з іншими полоненими з числа захоплених на ЧАЕС. Хлопцю поступало дуже багато дзвінків від родичів тих, хто з полону не повернувся, але на жаль, він не зміг розповісти про їх долю, бо росіяни зробили такі умови, аби вони знали мінімум інформації про те, що відбувається навколо.

Наталія Музика каже, що процес повернення полонених захоплених на ЧАЕС здвинувся з мертвої точки лише тоді, коли матері нацгвардійців, яких довгий час залякували і просили не піднімати шум, аби не зірвати гіпотетичні обміни, згуртувалися і купили площі на білбордах у Славутичі, Чернігові та Києві, де було написано, що вони чекають на їх повернення. Згадка про один з таких білбордів у Славутичі, є в багатьох публікаціях українських ЗМІ від 23-го листопада з посиланням на слова Андрія Єрмака.

“Нам вдається повертати додому тих, хто провів у полоні 8 місяців війни. У місті Славутич є бігборд, на якому написано, що захисників ЧАЕС чекають вдома. Вони повертаються - і не тільки вони", - так звучала цитата.

Проте в посту телеграм-каналу Єрмака від 23-го листопада мова йде про звільнених з полону на ЗАЕС. Наступного ж дня, 24 листопада з'явилася вже інформація про нацгвардійців саме з ЧАЕС. Це могла бути банальна плутанина і можливо з полону повернулось не 22 (7 у жовтні і 15 у листопаді) зі 169-ти, а 44, якщо припустити, що цифра 22 нацгвардійці стосується тих людей, яких викрали з ЧАЕС, а не з ЗАЕС. Сподіваємось, що найближчим часом ця інформація проясниться.

“Нам дуже повезло, що з трьох полонених-нацгвардійців жителів Мньова — двоє вже в Україні”, - радіє Наталія Музика. - “Мені здається, що серед звільнених обов'язково — частина зі Славутича (Київська область)”, - закінчує розмову жінка.


Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: полонені, нацгвардійці, Музика, Єрмак, ЧАЕС, обмін

Добавить в: