Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Мер Владислав Атрошенко: «‎Стимулів для розвитку Чернігова немає»‎
Рекламодателям

Радио
Радио

Мер Владислав Атрошенко: «‎Стимулів для розвитку Чернігова немає»‎

 

На звітних зборах мера міста Владислава Атрошенка 18 листопада у залі Міського палацу культури не було вільних місць. Забракло їх навіть керівникам комунальних підприємств, яких мер запросив для відповідей на запитання мешканців міста. Він зізнався, що не очікував такого відвідування звітних зборів.«‎Стимулів для розвитку Чернігова немає»

Вже зараз мер Чернігова опрацьовує підходи до розвитку міста після закінчення війни. Майбутні інвестори обов'язково порівнюватимуть умови розміщення свого бізнесу з іншими регіонами України. Але склалося так, що внаслідок військових дій логістичний та кадровий потенціал на Чернігівщині слабший, ніж у центральних та західних областях. Водночас державні підходи до всіх регіонів України стандартні, не дивлячись на те, що вони постраждали від війни різною мірою, зокрема однакові державні субвенції на освіту. У бюджеті України на 2023 рік мер міста не знайшов преференцій для Чернігова, тому особливе значення він надає майбутнім виборам до парламенту, внаслідок яких має з'явитися сильне лобі від Чернігова. А поки що чернігівських депутатів у Верховній раді, його думку, не видно і не чути.

Вибуховою хвилею «‎забрало» сотні мільйонів гривень


На початку травня фінансисти міста вирахували бюджетні збитки, виявилося, що до запланованих на 2022 рік надходжень у сумі 2,5 млрд. гривень не вистачає 1,5 -1,6 млрд. гривень. Це – і втрати комунальних підприємств прикордонного Чернігова, і десятки тисяч квадратних метрів шибок у будинках міста, чого немає в інших обласних містах. Крім того, як повідомив Владислав Атрошенко, за рахунок міського бюджету на суму 94,4 млн. гривень зроблено якісні фортифікаційні споруди навколо міста.

- Але ми маємо на сьогодні недонадходження до бюджету значно менше, ніж очікували, - повідомив мер. - Нас “витягло” збільшення надходжень з ПДФО від військовослужбовців. У результаті на сьогодні маємо дефіцит бюджету менший на 400 млн. гривень, ніж очікували.

Зруйновано, але вже відновлено

Про втрати КП “АТП 2528” повідомив його начальник Руслан Волок. Підприємство втратило 28 транспортних одиниць, з них 12 тракторів, придбаних за останні три роки, новий сміттєвоз, чотири нових МАЗи та інші транспортні одиниці на суму приблизно 70 млн. гривень. Частина їх була віддана військовим, частина знищена прямими снарядами. Ця техніка була придбана раніше за рахунок бюджетних коштів, але також довелося витрачати бюджетні кошти на заміну загубленої комунальної техніки.

На території тролейбусного парку під час військових дій було пошкоджено сім тролейбусів, місто втратило кілька десятків кілометрів контактної мережі на суму 120 млн. гривень. На сьогодні відновлено 15 кілометрів мережі і, як повідомив мер, ці роботи продовжуються багато в чому за рахунок Національного Червоного Хреста, який виділив 33 млн. гривень на це, і сам займається відновлювальними роботами. В результаті, наголосив мер, сьогодні оновлено, в тому числі за волонтерські кошти, парк техніки в усіх базових комунальних підприємствах, які належать до критичної інфраструктури.

На ремонтні роботи пошкоджених двадцяти двох будівель шкіл та чотирнадцяти дитячих садків пішло 215 млн. гривень, з них 52 млн. на влаштування укриттів.

-Але всі ремонтні роботи – це не оновлення, не крок уперед, а заміщення зруйнованого, – наголосив Владислав Анатолійович. – За ці кошти ми могли б збільшити інвестиційну привабливість регіону, як це робиться в інших, менш постраждалих областях України.

Ситуація зі зруйнованим житлом та енергетикою

Ще десять місяців тому, минулого опалювального сезону в місті стояло 146 будинків, зруйнованих прямим попаданням авіабомби або снаряда, понад 780 будинків - з непрямою поразкою. За цей час будівельники врятували для чернігівців 541 квартиру, у 88 висотних будинках роботи вже завершено. Майже у всіх пошкоджених будинках засклені вибиті вікна, і можна подати тепло.

– Важко оцінити втрати приватного сектору, – визнає Владислав Анатолійович. - Ми виконали 2 780 актів обстеження приватних будинків та з'ясували, що 530 з них знищено повністю, 750 наполовину, 1500 будинків потребують невеликого ремонту.

Чинна міська програма для соціально незахищених людей дозволяє отримати підтримку 3000 гривень за кв. метр на заміну розбитих віконних конструкцій. Директор Департаменту соціального захисту міськради Ірина Марчук повідомила, що відповідно до цієї програми 490 чернігівців вже отримали гроші на загальну суму 6 млн. 300 тис. гривень.

-Звичайно, допомога з місцевого бюджету не компенсує повністю втрати житла у приватному секторі, – шкодує міський голова. -Це всього лише невелика допомога. Але я хочу подякувати городянам за стійкість, яку вони виявили у лютому-березні. На 16 березня, за даними програми мобільних операторів, у місті залишилися 70 тисяч свідомих чернігівців, які підтримували життєдіяльність міста.

У заключній частині звіту мера присутні запитували про подачу гарячої води, про несправедливість, як вони вважають, графіків відключення електрики в деяких будинках. Але ні сам мер, ні його заступник Віктор Геращенко не дали заспокійливих обіцянок щодо стабілізації становища з енергетикою.-Я порадив би взагалі не порушувати питання, пов'язані з ТЕЦ, настільки вона зруйнована, - коротко виступив Віктор Геращенко.

-Скоро всім нам буде добре, скоро ні в кого не буде світла, - з гіркотою пожартував Владислав Атрошенко і закликав потерпіти ці чотири зимові місяці.

Незважаючи на тривожне закінчення виступу, чернігівці попрощалися із мером цього разу дружними оплесками.Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Атрошенко, Геращенко, Волок, звіт

Добавить в:
 
 


Центр Комплект