Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові відновлюють 29-ту школу

У Чернігові відновлюють 29-ту школу

 

У 29-й школі розбирають панорамні, висотою у два поверхи, вікна, що відчули на собі “русскій мір” таким, яким він є. Не один десяток років через них і, власне, цей хол діти ходили на уроки музики та фізкультури, нині ж тут бувають лише будівельники - ворожий снаряд, що 12 березня влучив у приміщення, пошкодив дах і покрівлю по закладу, усі три сотні вікон та кілька класів. Тепер все це коштом міського бюджету відновлюють професійні організації.Такий вигляд мав ганок школи після обстрілів

Цьогоріч підрядник має завершити всі роботи: повністю закрити периметр школи, відновити, де потрібно, радіатори, систему опалення, утеплити перекриття понівеченого корпусу та відремонтувати покрівлю основної будівлі, що була вся побита уламками.

Ще один напрямок робіт - облаштування укриття. У лютому-березні тут, у звичайному підвалі школи, шукало прихистку в різний час від 300 до 100 осіб і впродовж останніх місяців його приводили до того стану, який є зараз, та у відповідність до вимог. Так у випадку оголошення повітряної тривоги він зможе стати безпечним місцем для тих учнів та учениць, а також вчителів, які будуть на зміні.

З можливістю подальшого розширення укриття, однак поки лише як другий вихід, приводять до ладу і сусідні кімнати підвалу. Їх ремонт торкнеться менше: тут встановлять додаткові вбиральні, зроблять стяжку підлоги і поштукатурять стіни.
Галина Совєтова директорка школи:
- Вони демонтували дуже складну металеву конструкцію, яка була і готують, щоб закласти перший поверх, а потім зробити заміри і робити заміну вікон.
- Вони будуть теж панорамні, але трохи іншого формату. Замінили майже всі вікна, але це не просто вийняти старі, та вставити нові, потрібно поштукатурити, утеплення зробити і тому подібне. Роботи йдуть дуже масштабні. І ми сподіваюсь, що до "білих мух" все встигнуть зробити, аби ми могли повернутися.
- Загальна площа даху приблизно 4000 кв.м. Коли ми туди піднялись, то на невеличкій площі назбирали ціле відро уламків.
- В Укритті була зроблена підлога, аби було менше пилу і можна дихати вільно, також є тепер примусова вентиляція, щоб надходило повітря, встановлення вбиральні.
Джерело: телеканал “Новий Чернігів”

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Совєтова, школа, ремонт

Добавить в: