Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Кіберполіція звітує про збільшення кількості шахрайських сайтів з підробленими промокодами — як не стати жертвою злочинців?

Кіберполіція звітує про збільшення кількості шахрайських сайтів з підробленими промокодами — як не стати жертвою злочинців?

 

В останній час в Інтернеті значно збільшилася кількість нелегальних сайтів, які пропонують різноманітні промокоди. Їх пропонується застосовувати під час реєстрації чи в процесі користування послугами різних операторів онлайн гемблінгу чи беттінгу. Про це йдеться в офіційному повідомленні української кіберполіції. Частину з кодів призначена для ігрових платформ, діяльність яких в Україні не дозволена, оскільки такі учасники ринку не отримали ліцензію в нашій країні. Інші промокоди пропонується використати на сайтах легальних операторів, але насправді вони є підробленими. Для отримання пропонується зробити деякі дії, наприклад, надати персональні дані чи переказати деяку суму на картковий рахунок. Кіберполіція закликає громадян України бути пильними та не потрапляти на вудку до шахраїв.  

Чому шахраї приваблюють своїх жертв промокодами?

За допомогою промокоду можна отримати значну вигоду при здійсненні різних дій. Наприклад, купити товар зі суттєвою знижкою чи подвоїти стартовий депозит під час реєстрації на сайті оператора грального бізнесу. Насправді промокоди — дуже корисна та приємна «штука». Більше про те, що вони собою уявляють, та особливості використання можна прочитати тут. Але мова йде про справжні пропозиції від інтернет-магазинів, легальних букмекерських контор чи ігрових платформ. В руках злочинців публікація про можливість отримати промокод — це лише привід заманити жертву та примусити її виконати якусь дію з метою отримання неправомірної вигоди. 

Тому перш за все треба розібратися в різновидах таких маркетингових пропозицій, щоби вміти відрізнити підробку від оригіналу. Наприклад, у викладеному на сайті матеріалі детально описуються види промокодів. Адже недарма кажуть, що знання — сила. Тому не варто нехтувати можливістю убезпечити себе від неприємностей. До речі, за посиланням можна знайти багато корисної інформації про можливості реальної економії з допомогою різноманітних промокодів. Також варто дізнатись, що рекомендує робити кіберполіція, аби не стати жертвою зловмисників.  

Поради правоохоронців 

Представники правоохоронних органів рекомендують:

  1. Уважно вивчати вигідні пропозиції, обов'язково ознайомлюватися з умовами отримання, проводити ґрунтовний аналіз закладу, де пропонується використати промокод.
  2. Не вестися на пропозицію переказати гроші чи надати свої персональні дані — такі вимоги висувають тільки шахраї.
  3. Якщо йдеться про беттінг чи гемблінг, то на офіційному сайті регулятора переглянути перелік учасників ринку азартних ігор, які отримали ліцензію.
  4. Звертати увагу на домен сайту. Наприклад, усі ліцензовані онлайн-казино мають мати адресу в зоні UA.

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в: