Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Родина з Оболоння перебираючи картоплю знайшла у ній міну

Родина з Оболоння перебираючи картоплю знайшла у ній міну

 

І те, що міна, яка пройшла через усі транспортери комбайна, яка «скакала» разом із картоплею на причіп і з нього, і при цьому не розірвалася, - просто диво.

Друга світова війна вже давно минула, але про себе не дає забувати навіть через вісімдесят років. Підкидає сюрпризи - вибухонебезпечні пред­мети. Особливо щедрим на такі сюрпризи є Оболоння, адже в цьому селі у роки війни тривали кровопро­литні бої.

Осінь - той час, коли у далекому 43-му Коропщина була звільнена від фашистських загарбників. І ось вересень нагадав про цю дату у досить незвичний спосіб.

Житель Оболоння Ігор Лупинос 8 вересня копав картоплю на домашньому городі. Для цього найняв комбайна. Благополучно викопали бульбу, привезли її до хати, вивернули свій урожай із причепа. І тут на господарів чекав сюрприз: серед картоплі дружина господаря Наталія угледіла небезпечну знахідку.

Про неї господарі відра­зу повідомили коропських еменесників. Виявилося, то була мінометна міна 82 калібру часів Другої світової війни. Наступного дня ця небезпечна знахідка була утилізована на полігоні, що на Лисій Горі, фахівцями піротехнічного розрахун­ку Головного управління ДСНС України у Чернігів­ській області.

Та в цій історії є два цікаві моменти. Міну зна­йшли не десь у лісі, а на городі, який багато років об­роблявся: і навесні орався, і восени копався. Але чомусь тільки зараз знайшлася ця міна. Кажуть, що земля має таку властивість - виштовхувати із себе метали. Ми не експерти у цьому питанні. А можливо, і так. Можливо, комбайн взяв дещо глибше і зачепив міну.

Але ще більше дивує те, що міна не розірвалася. Уявіть собі, який маршрут вона пройшла, поки опи­нилася у дворі господарів. Пробіглася всіма транспор­терами комбайна, упала в бункер, з бункера - на причіп, а з нього - разом із картоплею висипалася біля хати. А вона могла розірватися будь-якої миті.

Коропські рятувальники кажуть, що у роки війни міна була вистрелена, але чомусь не розірвалася, впавши на землю.
Тож і комбайнер, і гос­подарі, можна вважати, родилися у сорочці.

газета “Нові горизонти” від 15.09.2022, Людмила ВЛАСКО. Фото Юрія ЛАВРИКА

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Оболоння, картоплю, міна

Добавить в: