Школярка з Ніжина зібрала 50 тисяч на тепловізор
11-річна Діана Насібова з Ніжина вже не один місяць продає на місцевому ринку власні вироби з бісеру, а всю виручку передає на потреби ЗСУ. Всього школярка назбирала вже понад 50 тисяч гривень!
— Почалося все спонтанно, — розказує мама Діани Світлана Насібова. — Дочка змалку обожнює котів і собак, усюди їх підбирає і намагається прилаштувати в добрі руки. Улітку Діана ходила на ринок і роздавала там бездомних тваринок небайдужим людям. А десь на початку серпня прийшла додому й каже: «Біля мене на ринку стоїть дівчинка і продає саморобні брелоки, а 20% віддає на ЗСУ. Можна, я візьму свої малюнки, вироби з легкого пластиліну та бісеру і теж продаватиму, а всі гроші віддаватиму нашим військовим?» Я, звісно ж, дозволила. Ось тільки переживала, чи купуватимуть щось у неї.
Хвилювання виявилися марними, бо вже за перший день Діана заробила 450 гривень.
— Вироби з пластиліну розбирали неспішно, а ось каблучки з бісеру (у мене було із собою п'ять штук) зразу розкупили, — каже Діана. — Тож я вирішила, що надалі торгуватиму прикрасами з бісеру.
— Хто тебе навчив їх плести?
— Я сама. Іще давно. Подивилася в Інтернеті, як це робиться, спробувала — вийшло. Бісер для прикрас мені дає моя тьотя (вона торгує ним на ринку). Зараз я вже приловчилася і можу швидко робити різні прикраси. Наприклад, на одну каблучку витрачаю 5-10 хвилин. на хрестик — 15 хвилин. А ось на такий брелок із синьо-жовтим сердечком (показує. — Авт.) іде пів години. Ціну я виставляю невелику. Каблучка коштує 10 гривень, хрестик —15, сережки - 25, а брелок — 30. Найкраще купують саме брелоки. При цьому часто дають по 100-200 гривень, а решту залишають мені.
Вторговані за перший день гроші Діана віддала волонтерам, які на місцевому ярмарку збирали кошти для ЗСУ. А потім вирішила передавати все зароблене перевіреній людині — отцю Сергію із Всіхсвятської церкви в Ніжині.
— Дочка сама підійшла до мене й запитала: «Можна, я всі гроші передаватиму отцю Сергію? Мені так спокійніше буде». Наша родина з ним давно знайома. Отець Сергій ще з 2014-го року майже щотижня возить гуманітарну допомогу нашим бійцям на передову. І Діанка про це добре знає, бо наш тато Рустам не раз їздив із ним у зону АТО до наших військових, - говорить Світлана.
Попри перші успіхи, зізнається жінка, вона сумнівалася, чи надовго в дочки вистачить запалу.
- Влітку дітям хочеться відпочити, довше поспати. Втім Діана щоранку сама вставала о восьмій і йшла на ринок. А поверталася додому по обіді. Якось я пішла з нею, то насилу вистояла до кінця Але Діана дуже наполеглива. У неї непереборне бажання допомагати ЗСУ, - продовжує Світлана. — А ще мене вразив один випадок. На вулиці тоді була спека, а я забула дати дочці кишенькових грошей. Дзвонить мені: «Мамо, я дуже хочу пити, а відлучитися не можу. Привези мені води, бо в мене із собою немає грошей». Я сказала їй, щоб вона взяла грошей на мінералку із вторгованих на армію, а я їй вдома віддам. І що ви думаєте? Діанка так і не взяла ні копійки. Настільки це для неї принципово. Тож довелося мені везти їй воду (посміхається — Авт.). Дочка й зараз збирає гроші для ЗСУ. На ринку її можна побачити в будь-яку погоду. Проте лише вихідними, бо в будні у неї онлайн-уроки. А після занять вона плете нові прикраси на продаж.
— Тоді зовсім не Нудно стояти на одному місці, — пояснює. — Час від часу мені на поміч приходять друзі. Вони або віддають мені свої вироби на продаж, або торгують зі мною за компанію. Правда, у них не завжди вистачає терпіння достояти до кінця, тож можуть піти додому раніше (сміється. — Авт.). У середньому за день я заробляю З тисячі гривень, а мій рекорд — 5 700 гривень.
— Як реагують люди?
— По-різному. Багато хто пригощає нас солодощами, фруктами. Якось нам стільки морозива дали, що ми його навіть не встигали їсти. Чимало людей підходять обійнятися, дякують, фотографуються. Але кілька разів траплялося, що й чіплялися. Якийсь чоловік допитувався в мене:« Чому ти тут стоїш? Іди краще додому уроки вчити». Та, на щастя, таких людей небагато. До того ж мама вчить мене не реагувати на них. Дуже приязно до мене ставляться тітоньки, які неподалік торгують квітами. Буває, навіть залишають на продаж свої букети з умовою, що 50% від виручки піде на ЗСУ.
— Я пишаюся дочкою і розумію, що це її внесок у нашу Перемогу, — говорить Світлана. — Паралельно Діанка прилаштовує котиків і собачок, яких їй на ринок привозять зооволонтери. А ще продає глиняний посуд місцевого археолога, доцента Ніжинського університету імені Гоголя Івана Кедуна, який зараз у ЗСУ. Ми з чоловіком маємо магазинчик із продажу вікон, дверей і різноманітних сувенірів. І колись давно, ще до повномасштабного вторгнення росії. Іван попросив нас виставити на продаж його глиняний посуд, щоб зароблене йшло на закупівлю матеріалів для університету. Ми погодилися Коли ж Діана почала збирати гроші на ЗСУ, то запропонувала продавати на ринку ще й ці горщички Ми з чоловіком зідзвонилися з Іваном, і він схвалив цю ідею. Тільки попросив, щоб усе зароблене з його горщиків ми віддавали отцю Сергію на пальне.
На додачу Діана продає українські прапорці й наліпки, які закупила за свої кишенькові гроші. А віднедавна ще й «сувеніри», які їй передали військові.
— Спершу мені подарували тубус від гранатомета. Я виставила за нього ціну 200 гривень, проте його зразу ж купили за 300. Днями передали кілька корпусів від мінометних снарядів, які я теж збираюся продати. їх можна використовувати як вази для квітів або просто залишити собі на згадку.
Із Діаною ми спілкувалися 14 жовтня. На той момент вона заробила вже 51 тисячу гривень. Ці гроші пішли на купівлю тепловізора (вартістю 2 тисячі доларів), якого отець Сергій відвіз нашим військовим на Донецький напрямок. Тим часом Діана за вихідні зібрала ще майже 8 тисяч гривень!
- Військові попросили ще одного тепловізора, тож збиратиму гроші на нього, — каже Діана. — А загалом буду допомагати нашим захисникам стільки, скільки знадобиться. Аж до Перемоги! Олексій ПРИЩЕПА, м. Ніжин
Джерело: Джерело: газета “Гарт” від 20.10.2022, Олексій ПРИЩЕПА, відео - ТСН
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Насібова, допомога, тепловізор