Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Підполковнику ДСНС Гребельному суддя Хоменко призначила в'язничний строк та конфіскацію половини майна

Підполковнику ДСНС Гребельному суддя Хоменко призначила в'язничний строк та конфіскацію половини майна

 

Суддя Чернігівського районного суду Хоменко Лариса Василівна в кінці вересня винесла вирок по справі 39-річного жителя Чернігова Гребельного Володимира Івановича, який обіймає посаду начальника відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Чернігівського райуправління ДСНС.Присудила 5 років позбавлення волі (реальний строк, не умовний) з конфіскацією половини майна, серед якого 3-кімнатна квартира площею 101 кв.м., половина приватного будинку
на 129.8 квадратів, та нежитлове приміщення площею 4.1 кв.м. На думку суду своїми діями Гребельний знехтував та сплюндрував високе звання підполковника служби цивільного захисту, а тому суд також вирішив за необхідне призначити йому покарання з позбавленням цього спеціального звання.

Гребельний був обвинувачений скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище неправомірної вигоди у значному розмірі), таке злодіяння віднесено до категорії тяжких злочинів.

Суть справи полягала у тому, що Володимир вимагав хабар у представника ФОПу, який винаймає приміщення під пилораму у на території колишнього СТОВ "Полісся" у селі Пакуль Чернігівського району.
На суді підприємець, який по справі проходив, як свідок розповів, що Гребельний здійснив візит на пилораму 10 червня 2022 року і передав через людину, яка перебувала там, що хоче поспілкуватись з хазяїном.
Призначив зустріч на перехресті біля сіл Ковпита - Ведильці. Хвилин через п`ятнадцять вони зустрілись на автомобільній зупинці. Гребельний був у форменному одязі, повідомив свідка, що на пилорамі маються неполадки кабелі, відсутні вогнегасники, якщо не усуне порушень, то доведеться пилораму закрити. Свідок подумав, що якщо компетентна людина вказала на порушення, значить вони є.
Також свідку було сказано, що треба допомагати фінансово, раз на рік по 10 000 грн. Чоловік сказав, що готовий дати 5000, а ще 5000 гривень наприкінці року.

В суді він розповів, що з інших підприємців Гребельний начебто брав по 8000 на рік, і його обурило що з нього запросили більше.
Як він зрозумів з розмови, гроші треба було платити, щоб не було перевірок з боку ДСНС.

Підприємець вирішив записати розмову з кривдником на телефон. Оригінал запису зберіг на телефоні, а копію добровільно надав співробітникам поліції, також її заслухали в суді.

Після розмови з Гребельним вирішив повернутись до м.Чернігова і попрямував до приміщення колишнього УБОЗу по вул. І.Мазепи у м. Чернігові, аби поскаржитись, що ДСНСик вимагає неправомірну вигоду, щоб його притягнули до відповідальності.

В управлінні оформили папери, після чого свідок та Гребельний домовились про передачу грошей увечері того ж біля магазина "Малинка". Однак, на прохання співробітників поліції, що вони не встигнуть все оформити, він переніс зустріч на ранок наступного дня. Використовували гроші свідка, купюрами по 200 та 500 грн, загальною сумою 5 000 грн. В управлінні при понятих переписали номери купюр. Зранку наступного дня близько 09.00 год. він був в управлінні, йому видали барсетку, гроші.
Свідок приїхав бусом, а Гребельний своїм автомобілем “Форд” синього кольору. Свідок вийняв з барсетки гроші, поклав гроші на коробку передач та спитав, чи не буде проблем. Гребельний відповів, що проблем не буде та запропонував у випадку чого телефонувати йому.

Та після цього, судячи з того, що справа потрапила до суду проблеми розпочалися вже у самого Гребельного...

Захищала його відома у Чернігові та області адвокатка Галина Якуба, яка є головою ради адвокатів Чернігівської області, через декілька днів спливає термін, коли на вирок першої інстанції можна буде подати апеляційну скаргу.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Гребельний, Хоменко, вирок, хабар, підполковник

Добавить в: