Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «Чернігівобленерго» не буде попереджати заздалегідь споживачів про відключення світла

«Чернігівобленерго» не буде попереджати заздалегідь споживачів про відключення світла

 

На Чернігівщині продовжують діяти графіки аварійних відключень електроенергії. І кількість запитань від споживачів щодо них не меншає. Досі лінії кол-центру АТ «Чернігівобленерго» розриваються від звернень щодо місць, часу та тривалості обмежень електропостачання. Тому ми вирішили ще раз пояснити, чим регламентуються ГАВ та за яким принципом застосовуються.Отож «Графік аварійного відключення електроенергії у разі дефіциту потужності на максимум 2022-2023 років» та «Спеціальний графік аварійного відключення по АТ «Чернігівобленерго» на ОЗП 2022-2023 років» складені на виконання вимог «Інструкції про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання», затвердженої наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України № 456 від 23 листопада 2006 року.

– Обсяг зекономленої за допомогою ГАВ електроенергії становить не менш ніж 25% від максимального споживання електричної потужності області та включає в себе десять рівних черг, які можуть вводитися як почергово, так і разом, – пояснює т.в.о. начальника оперативно-диспетчерської служби АТ «Чернігівобленерго» Роман Горкавий. – Середнє споживання електроенергії на Чернігівщині – 200-220 МВт, у пікові години (з 8.00 до 10.00 та з 17.00 до 19.00) – 260-265 МВт. Кожна черга обмежує споживання на 9,7 МВт, тобто максимальне обмеження, коли відключаються всі десять черг, – 97 МВт. Лінії, які живлять споживачів першої категорії з надійності електропостачання, в ці десять черг не заведені, тому відключення відбуваються в основному у тих районах, де до електромереж під’єднані побутові споживачі та промислові споживачі некритичної інфраструктури.

Як же відбувається саме відключення?

– Команди на введення графіків аварійних відключень певної черги (як наприклад, 11 жовтня зранку – із першої до четвертої) надходять у диспетчерську АТ «Чернігівобленерго» від чергових диспетчерської служби регіонального диспетчерського центру центрального регіону НЕК «Укренерго», – говорить Роман Горкавий. – Виконати ці вказівки ми маємо протягом 15 хвилин. Включення споживачів також здійснюються лише за вказівкою НЕК «Укренерго».

Тому вкотре наголошуємо: як би нам того не хотілося, але попередити заздалегідь, коли, де і на який термін відбудуться відключення, АТ «Чернігівобленерго» не може! Окрім того, кожна черга ГАВ – це перелік ліній та об’єктів електропостачання, які мають бути відключені, а не перелік конкретних адрес споживачів!

Зараз енергосистема України переживає непрості часи. Енергетики всіх областей роблять усе можливе (а інколи і неможливе), щоб якомога швидше налагодити її стабільну роботу, тож ми дуже просимо усіх споживачів із розумінням поставитись до ситуації, що склалася в останні дні.

Джерело: АТ «Чернігівобленерго»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Чернігівобленерго, електроенергія

Добавить в: