Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Світлана Біла розповіла, як під час війни будуть навчати 5 310 учнів Новгород-Сіверського району

Світлана Біла розповіла, як під час війни будуть навчати 5 310 учнів Новгород-Сіверського району

 

Яким видасться новий навчальний рік у нашій громаді і всього району - одному Богові відомо. Та заклади загальної середньої освіти, дошкільні і позашкільні заклади готові до на­вчання, за якою б формою - очною, дистанційною чи змішаною - воно б не проходило. За неостаточною інформа­цією, наданою заступницею началь­ника відділу забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування Новгород-Сіверської РДА Світланою Білою, у 2022-2023 навчальному році у 38 закладах загальної середньої освіти району навчатиметься 5 310 учнів. Із них 366 першокласників.У Коропській селищній ТГ у дев’яти закладах освіти 1360 учнів, серед них 98 першокласників. У трьох закладах навчання буде очним, у шести за змі­шаною формою. Заклади дошкільної освіти працюватимуть у повноформатному режимі, позашкільної освіти - очно.

У Понорницькій селищній ТГ у чоти­рьох закладах за змішаною формою навчатиметься 564 учні, з них 47 першокласників. У повноформатному режимі працюватимуть садочки.

Усі освітні заклади Семенівської міської ТГ починають навчальний рік дистанційно. В 11 загальноосвітніх закладах навчатиметься 1409 учнів, з них 89 учнів 1 класу.

1907 учнів (серед них 132 першо­класники) будуть навчатись у закладах освіти Новгород-Сіверської міської ТГ. За змішаною формою починають вчитись в одній школі, в Лосці, решта - онлайн. Садочки не працюватимуть, у гуртках займатимуться за змішаною формою.

Тимчасово влаштовано до закладів загальної середньої освіти 83 учні з числа внутрішньо переміщених осіб, до закладів дошкільної освіти - 19 ви­хованців.

...А ЯКЩО «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА»?

У Понорницькій і Коропській громадах для всіх здобувачів освіти і працівників облаштовано укриття в повній мірі. У Семенівській громаді наявні вісім споруд за­хисту із 19 необхідних.

Заклади освіти Новгород-Сіверської міської територіальної громади потребу­ють 26 укриттів. На стадії облаштування
- шість (з них два в одному закладі осві­ти - гімназії №1). Два навчально-виховні комплекси мають протирадіаційні укрит­тя, два заклади планують користуватися укриттями загального призначення, один - приватним укриттям. Загальна кількість об'єктів цивільного захисту, які планують використовувати в разі погіршення без- пекової ситуації, - 10 (менше половини від потреби). Також менше половини закладів освіти зможуть їх використати під час сиг­налу «Повітряна тривога». Один заклад освіти, маючи два найпростіші укриття, не забезпечує в повній мірі потреби учасників освітнього процесу навіть за умови позмін­ного навчання. Рекомендовано ж розпочи­нати офлайн навчання.

Виняток становить територія, де відбу­ваються прильоти ворожих мін, снарядів, - 25-40 км від кордону. На такій території знаходяться заклади освіти Семенівської ТГ та майже всі Новгород-Сіверської ТГ (окрім сіл Дігтярівка, Лоска, Студинка). У двох інших громадах району заклади осві­ти знаходяться на відстані понад 40 км від кордону.

ПРО АВТОБУСИ Й БЕЗПЕКУ В ДОРОЗІ

- А чи підвозитимуть учнів шкіл, якщо си­туація на нашому терені чи й загалом в країні буде мирною, - запитую у Світлани Білої. - Ми на це всі дуже сподіваємось...

- У разі організації очного навчання під­везення здобувачів освіти до місць на­вчання та у зворотному напрямку буде обов'язково. Скажу про можливості ста­ном на 5 вересня. У Коропській громаді розроблено І7 маршрутів для підвозу орі­єнтовно 227 учнів з 22 населених пунктів. Обслуговувати маршрути будуть 10 шкіль­них автобусів. Це в повній мірі забезпечить потребу.

У Понорницькій громаді сім маршрутів і п'ять автобусів: три шкільні і два оренду­ються. Ця кількість транспорту забезпечує потреби в підвезенні майже двох сотень дітей з восьми населених пунктів. Але оскільки транспортні засоби на цю потребу доводиться й орендувати, є необхідність у закупівлі двох шкільних автобусів.

Для підвезення здобувачів освіти в Новгород-Сіверській громаді розроблено 15 маршрутів, їх здійснюватимуть 15 шкіль­них автобусів. Планується підвозити 245 учнів та 78 садківських вихованців.

У Семенівській громаді підвезення пла­нують здійснювати дев'ятьма шкільними автобусами за 16 маршрутами. Орієнтовно цього потребують 164 учні та 25 педагогіч­них працівників. Залишається необхідність у придбанні одного шкільного автобуса з метою оновлення автопарку.

Загалом розроблено 54 маршрути для підвезення 833 учнів та 78 дошкільнят. На маршрутах будуть задіяні 37 шкільних ав­тобусів та два орендовані.

Варто враховувати безпеку руху шкільних автобусів. По кожному маршруту шкільно­го автобуса має бути чітко відпрацьована можливість укриття, у тому числі природ­ного походження, для дітей та супрово­джуючих. За відсутності такої можливості, перевезення не можна здійснювати, а на­вчання слід проводити дистанційно або індивідуально.

Не завжди є безпечним пішохідний марш­рут дитини, яка проживає в територіальній доступності до закладу освіти за більш як пів кілометра. Педагоги спільно з батьками мають відпрацювати поведінку дитини під час цього маршруту. За можливості, слід організувати підвезення учнів, які прожи­вають за межами пішохідної доступності більше кілометра, щоб скоротити час пе­ребування дитини в дорозі.

ЯК ЗАКЛАДИ ОСВІТИ ГОТУЮТЬСЯ ДО ОПАЛЮВАЛЬНОГО СЕЗОНУ?

- На осінньо-зимовий період для семи за­кладів освіти Коропської громади необхід­но 1761 м3 твердого палива (дров), є 508 м3. До опалювального сезону запланова­но заготувати решту. Три заклади освіти опалюються природним газом, договори на його постачання та транспортування укладені до кінця поточного року.

Понорницька ЗОШ І-ІІІ ступенів на газо­вому опаленні (укладений з Нафтогазом договір діє до 31 грудня), ідуть роботи з придбання та встановлення твердопалив­ного котла, - повідомила Світлана Біла. - До початку опалювального сезону потреба в твердому паливі - 370 м.куб. - буде задово­лена повністю.

У підготовці закладів освіти Новгород-Сіверської громади до осінньо-зимового періоду відділом освіти, молоді та спорту міської ради було укладено ряд договорів: на виробництво, транспортування та по­стачання теплової енергії; на постачання природного газу, дров, брикету. Здійснено перевірку лічильників, коректорів об'єму газу, манометрів, вогнегасників, газосигна­лізаторів. Проведено навчання з електро­безпеки, охорони праці, теплового госпо­дарства, пожежної безпеки.

У закладах освіти Семенівської грома­ди проведено поточні ремонти котельного обладнання, утеплення вікон та дверей, проведено перезарядку вогнегасників. Укладено договір до кінця року на тепло­постачання. Укладені договори на по­стачання дров, потреба в яких на опалю­вальний сезон складає 1400 м3. Заготівля триває. Планується закупити 400 т торфо­брикету. До початку опалювального сезо­ну запланована перевірка манометрів та димоходів.

Джерело: газета "Сіверський край" від 08.09.2022, Тетяна МАЛАЙ

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Біла, школярі, навчання

Добавить в: