Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Вже три об'єкти Чернігівщини внесли до проєкту «Листівки з України»

Вже три об'єкти Чернігівщини внесли до проєкту «Листівки з України»

 

«Привіт! Ми — гурт «DakhaBrakha», і сьогодні ми гово­ритимемо від імені тих, хто сам про себе сказати не може» — так починається відео із серії проєкту «Листівки з України», в якому відомі музиканти розповіда­ють про Вознесенську церкву в селі Лукашівка Черні­гівського району, яку знищили російські окупанти.

«Перша дерев'яна церква на цьому місці з'явилася понад 250 ро­ків тому Потім збудували кам’яну, хрещату, з двоярусною дзвіницею. Понад століття покоління мешканців гуртувалися довкола храму. Моли­лися, вінчалися, хрестили дітей у церкві, що берегла їхню пам'ять. Храм уцілів у Другій світовій війні і пережив темні радянські часи, коли з ньо­го вивезли всі ікони й перетворили на склад. Цинічні злочини совєтів продовжили російські військові у XXI столітті, зробивши тут військовий штаб і склад боєприпасів...

Під час запеклих боїв церкву було знищено. А після відступу російських військових, окрім безладу і сміття, тут зна­йшли ще й тіла вбитих мешканців Лукашівки.
Пісні нашого гурту також про пам'ять народу, яка сягає глибини віків і яку росія століттями нама­гається стерти. Проте можна знищити стіни, але не пам'ять», під час озвучування історії на відео демонструється знищена пам'ятка».За підтримки USAID (Агентства США з міжнародного розвитку) такі відеоісторії було створено про близько 100 знищених рашистами пам'яток історії та культури України. У них можна чітко побачити масштаби руйнувань, почути або в субтитрах прочитати історію кожної пам'ятки українською та англійською мовами.
Творці проекту «Листівки з України» (“Postcards from Ukraine”) закликають людей поширювати ці відеоісторії, щоб розпо­вісти світу про звірства росіян і залучити міжнародну спільноту до підтримки України та допомогти в її відновленні. Тож дивіться і діліться!

Ще про 2 інші зруйновані обєкти “Чернігівський обласний молодіжний центр” та стадіон ім.Гагаріна на Ютубі розповіли Максим Чмерковський (знаменитий холостяк) та футболіст з Чернігова Андрій Ярмоленко. 

Джерело: Джерело: газета "Гарт" від 06.10.2022, Катерина Дроздова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: церква, Лукашівка

Добавить в: