Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігівській області неплатник аліментів отримав реальний строк ув'язнення

Радио

У Чернігівській області неплатник аліментів отримав реальний строк ув'язнення

 

Обмеження в праві виїзду за межі України, у праві керування тран­спортними засобами, користування збро­єю та полювання — ці та інші види адмінвідповідальності щодо осіб, які ухиляють­ся від сплати аліментів, у судовій практи­ці вже не рідкість. А ось відправити зліс­ного аліментника на тюремні нари — це в Чернігівській області сталося вперше.Саме таке рішення, згідно з повідомлен­ням Корюківської окружної прокуратури, 29 червня ухвалив Щорський районний суд (і досі зберігається така назва) щодо 56-річного мешканця Сновська Воловика Валерія Івановича.

Його дочці 15. Та ні зараз, ні раніше бать­ка не хвилювала доля дівчинки. Він не лише не сплатив ані копійки аліментів на утриман­ня дитини, а й ніколи не цікавився її життям. У 2019-му чоловіка позбавили батьківських прав.


Трохи згодом його було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушен­ня, передбаченого ч. 1 ст. 183-1 КУпАП (не­сплата аліментів на утримання дитини, су­купний розмір якої перевищує суму відповід­них платежів за 6 місяців із дня пред’явлення виконавчого документа до примусового ви­конання). Санкція статті — адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.

Горе-батько мав відпрацювати макси­мальну кількість годин — 240. Заробітки сус­пільно корисні роботи оплачуються мали пі­ти на погашення заборгованості за алімента­ми. Та чоловік не відпрацював жодної. Пояс­нив це тим, що не згоден із рішенням суду. На нього наклали ще одне стягнення — 10 діб ад­міністративного арешту. Але нічого не зміни­лося. Працездатний, фізично здоровий чоло­вік, не пияк не бажав не тільки відпрацьовува­ти години — працювати взагалі.

Згідно з ухвалою Щорського районно­го суду від 29 червня його визнано винним у вчиненні вже не адміністративного, а кри­мінального правопорушення, передбачено­го ст. 389-2 Кримінального кодексу України (злісне ухилення від відбування адміністра­тивного стягнення у вигляді суспільно корис­них робіт). Передбачене нею покарання — позбавлення волі до двох років. Аліментник проведе за гратами рік — вирок уже набрав законної сили.

Джерело: газета “Гарт” від 22.09.2022, Марія ІСАЧЕНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: аліменти, суд

Добавить в: