Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Леонід Шкуліпа 15 років чекав на своє житло

Леонід Шкуліпа 15 років чекав на своє житло

 

18 серпня в Прилуках за кошти субвенції з державного бюджету придбали будинок для дитини, позбавленої батьківського піклування. Щоправда, хлопчик уже виріс, йому 32 роки. Коли Леоніду Шкуліпі було п'ять, матір позбавили батьківських прав. Випивала і не доглядала за ним і ще трьома старшими дітьми. Батька він не знав.— Льоня став на квартирний облік після закінчення інтернату, у 17 років. Проживав з матір'ю на квартирі. Шість років тому дали тимчасове житло в гур­тожитку. Рік тому подзвонили і сказали збирати документи. Навіть і не сподівалися, що так швидко отримаємо житло, — радіє 34-річна Юлія Шкуліпа, дружина. — Свекруха померла п'ять років тому. Стала ходити по церквах, пити і курити кину­ла. але вже було пізно. Здоров'я підвело.

— Держава виділила вам на купівлю житла 315 тисяч 698 гривень60 копійок, це тро­хи більше восьми з половиною тисяч доларів.

— На ці кошти з найшли пише пів будинку на околиці Прилук. Усього 37.3 квадратного метра, з них близько 21 метра — жилі. Кімнати невеличкі, але ж свої. Туалет у домі. Хата утеплена. € городик. Доплачувати, щоб купити більше житло, поки нам нічим. Я працюю двірником, чоловік різноробочим на будівництві. Сину три роки. Друга половина нашого будинку — нежила. Інший власник. Там немає ні світла, ні води, ні газу. Погодився нам її теж з часом продати Сподіваюсь, недорого, — продовжує жінка.

— Коли плануєте ново­сілля?
— Надіюсь, скоро. Гроші поки зависли в банку. З мого рахунку пішли, а до хазяїна ше не дійшли. Дзвонила вчора в банк, сказали, наступного тижня будуть перераховані - розмовляємо 29 серпня). Зараз проживаємо з моєю мамою. За переоформлення заплатили нотаріусу 18 тисяч гривень. Так і жартуємо, що хата нам обійшлася у цю суму. Та ше й уся облаштована. Можна відразу заходити і жити. Для дитини там є всі умови. Хазяїн залишає нам у хаті меблі та техніку. І навіть велосипед.

***

— У минулому році в Прилуках було виділено кошти на придбання трьох квартир для позбавлених батьківського піклування. Одному (Леонід Шкуліпа. — Авт.) уже придбали, другий вибирає, третій не зміг вчасно подати документи, бо служить у лавах ЗСУ і знахо­диться на сході. Його кошти було повернуто назад. З черги він не знімається. Як з'явиться в місті, тоді і подасть необхідний пакет документів, — розповіла Марина Погуляй, заступник начальника, начальник відділу соціальних допомог управління праці та соціального захисту населення Прилуцької міської ради. — Вартість виділених коштів розраховується по середній ціні в області за ква­дратний метр. На людину треба 31 квадратний метр, якщо з осо­бливими потребами, ше плюс 10 квадратів. Квартира виділяється без урахування членів родини. Тільки на людину, яка стоїть у черзі. Якщо є бажання й гроші, майбутній власник може до­платити і купити більше житло. Обов'язкова умова — щоб було житлове. Заходь і живи, а не просто стіни. На руки ці кошти не видаються.


— У грудні 2021 року в області 80 осіб отримали компенсацію на свої особові рахунки в сумі 30,4 мільйона гривень. Одинадцять уже купи­ли собі житло. Інші оформлю­ють документи чи вибирають. Це три категорії: діти-сироти. діти, позбавлені батьківського піклування та особи з їх числа (перші й другі, яким уже ви­повнилося 18 років). У них є рік. з дня отримання коштів на рахунок, для придбання житла на території України. Потім кошти повертаються назад у бюджет, — пояснила Світлана Грецька, начальник відділу персоніфікованого обліку та здійснення контролю за при­значенням та виплатою пенсій департаменту соціального захисту населення ОДА.

— Які суми виділяють на житло?
— У категорії 16-23 роки обраховується стопроцентна компенсація вартості житла. А це у 2021 році склало 450 тисяч 998 гривень. 24-35 років — 70 відсотків цієї суми. Від 35 років — отримують лише 30 процентів.

— Чи велика черга зараз?
— На початок року було близько 1500 осіб по всій області.

Джерело: газета "Вісник Ч", від 01.09.2022,  Ольга САМСОНЕНКО

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Шкуліпа, житло

Добавить в: