Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Хлопчика, який постраждав через вибух на Валу оперували майже 7 годин. Лікарі зібрали консиліум

Хлопчика, який постраждав через вибух на Валу оперували майже 7 годин. Лікарі зібрали консиліум

 

Лікарі закінчили оперувати найбільш постраждалого на Валу дворічного хлопчика лише після 22 години 3 вересня. Стан дитини залишається стабільно важким. Про це розповіла в.о. генерального директора дитячої обласної лікарні Тетяна Лебедєва.

"Проведено комп'ютерно-томографічне дослідження мозку. Сьогодні, 4 вересня, зібрався консиліум з лікарів спеціалістів хірургічного, офтальмологічного профілю. Дитина зараз перебуває в реанімаційному відділенні", — каже Лебедєва.
За її словами, лікарі наразі роблять все можливе для того, щоб дитина вийшла зі стану медикаментозного сну, аби потім їй було проведено подальше лікування.

Нагадаємо, що вчора вдень 3 вересня в ході благодійного заходу "Північний шарварок" на території прилеглої до Художнього музею представники територіальної оборони принесли зброю і демонстрували її всім бажаючим, в тому числі дітям. За повідомленням очевидців дитині дали у руки зброю. На виставкому столі, окрім інших експонатів було розміщено РПГ. У соцемережах, люди дотичні до армії, обговорюють, що саме в ньому — причина трагедії.Богдан Гейко, очевидець:

- Я бачив, як дитині дали в руки зброю, не бачив що саме, але думаю, це була учбова граната. Дитина підняла кільце і вона розірвалась. Їй (дитині - авт.) зняло шкіру над рукою і з'їхало обличчя. Я навіть не знаю, як це описати, я таке вперше бачив.

Окрім дворічного хлопчика, постраждали чотирирічний та тринадцятирічний хлопці, які отримали акустичну травму – так зване оглушення. Семирічному в лікарні наклали шви на руку, також у нього діагностували струс мозку. Нині дитина госпіталізована. Двоє братів, 10 й 12 років, уже відпустили додому. У старшого – травма тулуба.

Подію у ТРО поки що не коментують.

До речі, схожа ситуація вже мала місце на Чернігівщині. Тоді волонтер Віталій Курач привіз РПГ зі Сходу до шкільного музею ріпкинської школи. "Експонат" - протитанкова керована ракета вистрелила просто в руках у працівника школи. Одна жінка (33-річна Галина Шлягун) загинула іще двоє - 53-річна Марина Теребун, вчитель і 45-річна Алла Ревенок, бібліотекар, отримали численні поранення. Граната вибила стіну в лаборантській і тільки дивом не постраждали діти. У 2016-м році Курачу дали 6 років. На суді Курач розповідав, що взяти тубус від РПГ йому дозволив боєць добровольчого батальйону, сказав, що граната вже відстріляна, тож він узяв 3. Із ними пройшов кілька блокпостів, ніхто з правоохоронців уваги на це не звернув. Військові ж казали, що ці РПГ належали до бракованої партії протитанкових грант, у яких після натискання на пускову кнопку вибух не відбувся.

До речі, Курач все еще судиться через той випадок. За даними сайту Судова влада України одне з останніх засідань по справі №743/587/15-к було призначене на 12.07.2022 у Чернігівському апеляційному суді.Gorod.cn.ua за матеріалами «Суспільне Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: виставка, Шарварок, РПГ, зброя

Добавить в: