Рекламодателям

Радио
Радио

«Збережіть українську культуру»

 

За пів року повномасштабного вторгнення рашистів на нашу землю в Україні було серйозно пошко­джено або повністю зруйновано 469 об’єктів культурної спадщини. Збитки обчислюються сотнями мільйонів гривень. Звісно ж, таких коштів на відновлення держава не має. Але має рішення, як від­новити ці втрачені пам’ятки: тиждень тому Міністерство культури та інформаційної політики і телеком-оператор «Vodafone Україна» презентували проект «Збережіть українську культуру», який по­кликаний знайти благодійні кошти на відбудову культурних об’єктів, зруйнованих росіянами.

— Усім небайдужим до культури людям, провідним інституціям, меценатам та іно­земним урядам ми пропонуємо долучитися до збереження і відбудови української та сві­тової культурної спадщини, - пояснює за­ступниця міністра культури та інформа­ційної політики України Анастасія Бондар. — Ми маємо об’єднатися навколо збережен­ня спадщини та не допустити, щоб українська культура, як важлива складова світової куль­тури, зникла під уламками війни.
Долучитися та допомогти міністерству може кожен охочий. Для цього треба лише пе­рерахувати будь-яку посильну суму на спе­ціальний рахунок, відкритий Міністер­ством культури та інформаційної політи­ки в Національному банку України Окрім того, справжні меценати можуть стати голо­вними донорами конкретних об'єктів, перера­хувавши всю необхідну суму для відновлення обраного. Головний донор назавжди стає по­важним гостем закладу, який буде відновлено за його кошти.

Де ж можна побачити запропоновані для відновлення об'єкти? На порталі https://restore.mkip.gov.ua/. Зараз їх тут 15. Усі вони поділені на категорії: «Повністю зруйновані», «Пошкоджені» та «Закриті».

- Для реставрації цих об'єктів потрібно понад 470 мільйонів гривень. Але, зважаю­чи на загальну кількість пошкоджених у країні пам'яток, цей список, на жаль, буде лише доповнюватися, — говорить Анастасія Бондар.

Та й самі розрахунки, наведені на порта­лі, доволі теоретичні точну вартість робіт на кожному об'єкті можна буде визначити лише після проведення професіональної будівель­ної експертизи.

До речі, перерахувати кошти також мож­на прямо на порталі. А невдовзі міністерство обіцяє ще й додаткову опцію — благодійник зможе обрати конкретний напрямок допомо­ги (відновлення даху, вікон чи інтер'єру).

Отож починаємо рекламувати! Бо до цьо­го поки що невеликого списку потрапили і дві пам'ятки Чернігівщини. Перша — повніс­тю знищений Музей українських старожит­ностей В. Тарновського. Споруда, зведена наприкінці XIX століття пережила обстрі­ли більшовиків у 1918-1919 роках, вціліла під час Другої світової війни, але була розбомб­лена рашистами 11 березня цього року. На її повну відбудову 8 міністерстві просять 86,4 мільйона гривень.


Друга — Чернігівська центральна місь­ка бібліотека імені М. Коцюбинського. Во­на перебуває в розділі «Пошкоджені» Ре­монт будівлі бібліотеки 8 міністерстві оціни­ли у 4636600 гривень: заміна покрівлі (609 квадратних метрів) — 1 158 650 гривень, заміна вікон (54 штуки) — 1 100 050 гривень, заміна зовнішніх та внутрішніх дверей (45 штук) — 1 150 600 гривень, відновлення сис­теми опалення та фасаду будівлі — 1 225 300 гривень.Погодьтеся, об'єкти для культури Черні­гова вагомі, тож дуже не хотілося б, щоб ео­ни залишились у тому стані, в якому перебу­вають зараз. Сподіваємось, меценати для них таки знайдуться.

Джерело: газета “Гарт” від 01.09.2022, Катерина ДРОЗДОВА, фото з сайту restore.mkip.gov.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: культура, музей, бібліотека, реставрація

Добавить в:
 
 


Центр Комплект