Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Яким має бути навчання у школах? Результати опитування

Яким має бути навчання у школах? Результати опитування

 

Вирішувати, як навчати дітей - офлайн чи онлайн - з 1 вересня, будуть органи місцевого самоврядування, і це залежатиме від безпекової ситуації у конкретному регіоні. Про це повідо­мив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. До початку навчального року ще є час і, як щось зміниться до цього, поживемо-побачимо. І сподіватимемось на виважені рішення.

За словами заступниці на­чальника відділу забезпечення взаємодії з органами місцевого самоврядування Новгород-Сіверської РДА Світлани Білої, це питання буде вирішене ближче до початку навчального року. У кін­ці серпня кожен освітній заклад обиратиме форму навчання. Це може бути офлайн (без погоджен­ня з адміністрацією), дистанційна або змішана (офлайн і онлайн) форми навчання, які треба буде погодити з адміністрацією. Зараз працівники райвідділу ДСНС пе­ревіряють укриття у школах ра­йону складають відповідні акти, які мають затвердити у військовій адміністрації.

Якщо у школі є найпростіше укриття для всіх учнів і працівни­ків зі світлом, Інтернетом, місця­ми для сидіння і щоб можна лягти, із запасом води на 48 годин тощо, то можна розпочинати очне на­вчання. Але укриття має знаходи­тись у 100-метровій доступності, і в нього всі мають спуститись за три хвилини. До того ж маршрут спуску в укриття повинні відпра­цювати до автоматизму.

Бажання батьків обов'язково враховуватиметься. Для того, щоб дитина навчалась онлайн чи за змішаною формою, треба на­писати заяву - і будуть приймати рішення.
До конкретнішої розмови зі Світ­ланою Білою ще повернемось у серпні. А наразі звернулась із запитанням до батьків і вчителів: чи хотіли б, щоб з вересня діти пішли навчатись до школи, а не дистанційно? Чи все ж таки онлайн?

Наталія ПЕТРЕНКО, вчителька:
- Питання навчання дітей дуже неоднозначне. Звісно, ми скучили за дітьми, за звичним для нас навчаль­ним процесом, і хотілось би навчати «вживу» - спілкуючись, бачачи їх, їхні очі та обличчя, відчуваючи їхні емоції. Та й не кожен з батьків має змогу по­яснити дитині матеріал так, як би це зробили педагоги. Але ситуація з навчальними закладами на сьогодні викликає певні побоювання: чи буде очне навчання стовідсотково без­печним?

Анжела ФЕДЯЙ:
- Вважаю, звісно, що очному навчан­ню - поки що ні! У такий час дуже не­безпечно, щоб діти знаходились у бу­дівлях, які під прицілом наших сусідів. Любов ГОРБАЧ:
- Якщо у школі немає найпростішого укриття, то тільки онлайн! Та й на­віть укриття не є порятунком. Вдо­ма за дитину відповідають батьки, а в школі вчитель - за цілий клас дітей. А до укриття треба ще дістатись. У кожної дитини своє сприйняття три­воги, і за кожною вчитель має стежи­ти. Заняття в школі на даному етапі небезпечні. Офлайн - після перемоги. Сподіваюсь, що у вересні наші діти підуть у школу під мирним, чистим небом!

Ольга ЧЕРЕДНИК:
- Хотіла б, щоб навчались за парта­ми. Але форма навчання - відповідно до ситуації у країні, у нас так само.

Людмила СОВА, вчителька:
- Офлайн - безглуздя, враховуючи, що ми у прикордонній зоні. Безпека дитини понад усе. Якщо є бажання навчатись, то і дистанційно буде вчитись. А якби тільки до школи хо­

дити, то краще не треба.

Віталій КРОМ:
- Після перемоги - на очне навчання. Боюсь за безпеку дітей.

Оксана ЧЕРЕПОВСЬКА:
- Хотіла б, щоб навчались у класах. Чому? Та діти мають нормально вчи­тися. Бо до вересня переможемо! Інна НЕРУШ:
- Я вибираю офлайн, хоч і без «про- дльонки». Бо не можу дитині дати того, що вчитель. Хоча після роботи займались допізна. Але і боязко. У на­шій школі є укриття, дітей ще до ві­йни вчили спускатись туди.

Наталія ТИШИНА:
- Я за дистанційне навчання. Не зможу відвести дитину до школи і хвилюватись, чи все там добре. І для вчителів велика відповідальність.

Валентина ДЕСЯТНИК, вчителька:
- Ми обдзвонювали батьків майбут­ніх першокласників, то вони хочуть офлайн. Бо як почати навчатись одразу дистанційно... Я вважаю, що це небезпечно для всіх дітей. Все ж таки прикордоння. А наше укриття треба ще привести до стандарту. Думаю, серпень покаже.

Оксана ОХРІМЕНКО:

- Ризиковано йти до школи. Діти хочуть, але й бояться. Навчання можна і надолужити.

Катерина РУШАКОВА, вчителька:
- Вважаю, що потрібно продовжу­вати дистанційне навчання. Примі­щення школи не має бомбосховища. Дітей під час повітряної тривоги або іншої загрози ми не зможемо захис­тити.

Джерело: газета «Сіверський край», опитувала Тетяна МАЛАЙ

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: опитування, навчання

Добавить в: