Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Ледь не вбило! Олексій Щерба наїхав на протитанкову міну

Ледь не вбило! Олексій Щерба наїхав на протитанкову міну

 

Під трактором Т-150 стоїть пластма­сове відро, у нього поволі капає солярка з пробитого осколками бака. У залізного коня немає скла у вікнах і пошкоджена обшивка ззаду — це наслідки вибу­ху протитанкової міни. У тракториста, 24-річного Олексія Щерби з села Буди Іванівської громади Чернігівського району, невелика подряпина на лобі. Чоловіку пощастило. Лишився живим.— 29 липня я поїхав дискувати ділянку (колишні городи), щоб не було бур’яну. Там навесні планували посіяти овес. Та через війну не вийшло, — поправляє картуз Олексій Щерба. — Тут стояли наші війська, а російські — у Слободі, Лукашівці і звідти гатили. Були страшенні обстріли.

— Як ви погодились виїхати, адже в землі чи на землі могли лиши­тися нерозірвані боєприпаси?
— Після того, як область звільнили, сапери обстежували місця, де точилися бойові дії, зокрема й у нас. Іду, Т-150 тягне борону, вона завширшки чотири метри. Між нею і трактором десь метрів два. І раптом шум, наче сильний вітер загув. Повертаю голову назад, зирк — вибух, стовп вогню, грудки землі летять на кабіну. Її як трусоне, вікна повилітали. Я ногами вдарився об кермо і впав на підлогу. У голові дзвенить. Розплющив очі — скло повилітало, земля в кабіні. Шок. Мац, мац себе — цілий, — пригадує чоловік.

— Воно як бухнуло, хата затруси­лася. Я кричу дружині: «Це ж Альошка наш там!», — пригадує 54-річний Іван Щерба. — Син у нас єдиний. Лячно стало. Уже згодом люди розказували, що вибух чули в сусідніх Слободі, Грабівці. Уламки борони розлетілися на кілометр. У той час повз проїжджала маршрутка «Чернігів - Куликівка» і уламок влучив у лобове скло. Люди перелякалися, стали кричати: «Ракета!». Думали, що обстріли, їм же не було видно, звідки прилетіло. Там кущі обабіч дороги. Ми з дружиною страшенно переживали за сина, аж Бог милував. Сам назад трактором приїхав.

— Олексію, страшно було?
— Усе сталося так швидко, що я сильно злякатися не встиг. Хоча, як по­дивився, вирва лишилася шириною до метра. Зрозумів, як мені пощастило. Коли приїхав додому, тут уже і медсестра, і поліції наїхало.

—Трактор чий?
—Хазяїна.

— І що він?
— Зрадів, що зі мною все гаразд. Сказав: «Залізяки — діло наживне».

— Усвідомлюєте, що могли за­гинути? Він вам хоч щось заплатив, як моральну компенсацію?

— Дав грошей. Скільки — не скажу.

— Поїдете знову в поле?
—Туди ні. Там знову сапери перевіряють. Працювати на тракторі й далі буду. Такі штуки, вони не тільки на полях, луках. Он днями в селі обкошували біля розбитого магазину і під деревом знайшли касетний боєприпас. Дивом косою не зачепили.

Ще один народився в сорочці. Третього серпня вдень у селі Новий Биків Новобасанської громади (Бобровиччина) трактор МТЗ-82 об­кошував узбіччя дороги і підірвався на протипіхотній міні. Трактор належить місцевому комунальному підприємству. Як повідомив голова громади Микола Дяченко, внаслідок вибуху в трактора пошкодило переднє колесо. Водій не травмувався. Під час огляду території неподалік місця вибуху сапери знайшли ще дві міни — протитанкові. їх знешкодили.

Джерело: газета “Вісник Ч” від 11.08.2022, Валентина ОСТЕРСЬКА, фото автора

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Щерба, міна, тракторист, Буди

Добавить в: