Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Куликівській громаді є понад 10 цивільних укриттів, але їх стан - нижче задовільного

У Куликівській громаді є понад 10 цивільних укриттів, але їх стан - нижче задовільного

 

На жаль, розв’язана росією війна в Україні затягнулася. Щодня під прицільними обстрілами опиняються не лише військові, а й об’єкти цивільної інфраструктури, освітні заклади, місця масового скупчення людей як-от торгові центри, театри, пляжі.
Велике побоювання викликають і місця торгівлі, такі як вівторковий базар у селищі, адже цього дня до центру громади з’їжджаються на закупи мешканці найближчих та більш віддалених сіл. Закономірним буде питання: куди сховатися у разі повітряної атаки? Адже сирена, яка попереджає про можливий удар, волає чи не по п’ять разів на день.
На фото Куликівський селищний голова Юлія Постернак

Перелік захисних споруд цивільного захисту Куликівської ТГ газеті надали у селищній раді. Публікуємо його нижче.

Куликівка

Куликівський професійний аграрний ліцей - сховище №1
Куликівський професійний аграрний
ліцей - сховище №2
Комунальний некомерційний заклад «Ку- ликівська лікарня планового лікування»
Цех телекомунікаційних послуг Заклад дошкільної освіти (дитсадок) «Ромашка»
Управління державної казначейської служби України в Куликівському районі Критий ринок

Горбово


Горбівський ЗЗСО І-ІІІ ступеня (школа)

Виблі

Виблівський ЗДО «Золотий ключик» (дитсадок)

Ковчин

Ковчинський ЗЗСО І-ІІІ ступеня (школа)

Салтикова Дівиця

Салтиково-Дівицький ЗЗСО І-ІІІ ступеня (школа)

Хибалівка

Хибалівський ЗЗСО І-ІІ ступеня (школа) також на території громади розташовані 26 підвальних приміщень, які можна використовувати як тимчасові укриття. Здебільшого, це підвали багатоквартирних будинків.

Серед названих укриттів (окрім підвалів) сім - комунальної власності, чотири - державної, одне - приватної.

Про тип власності мова зайшла не випадково, адже знаючи його, можна зрозуміти хто відповідальний за утримання укриття - держава, керівництво громади чи приватна особа. Проте сьогодні є претензії до всіх інституцій, адже жодне з укриттів не облаштоване належним чином.

Селищна рада зазначає, що всі приміщення облаштовані електро-, теплокомунікаціями, водопостачанням, частково санвузлами (Куликівський дитсадок, Салтиково-Дівицька та Горбівська школи). Проте далеко не у всіх наявні меблі, запас води, мінімальний запас продуктів. Певні питання є і до систем циркуляції повітря - їх наявності та стану.

Зокрема, хочеться спинитися на єдиному у громаді протирадіаційному укритті, яке розміщене під будівлею Управління державної казначейської служби та на балансі якої перебуває. Споруда, розрахована на перебування ста осіб, була збудована ще у 1976 році, але через те, що не було потреби, поточні ремонти або ж просто моніторинг стану укриття не проводився. На обох входах були почеплені замки, які з першою потребою довелося зрізати.

Укриття запрацювало ще з перших днів війни. Зайти до нього можна як із внутрішнього двору, так і з парадного - попід сходами. У сховищі нещодавно полагодили електроживлення, наявні також тепло- та водокомунікації, які на сьогодні перебувають у поганому стані, два (такого ж вигляду) санвузли. Система циркуляції повітря прогнила, мотор - не працює.

Зі свого боку, не маючи жодного фінансування на даний пункт витрат, казначейство забезпечило укриття кількома стільцями, мінімальним запасом води, вогнегасником. Керівництво управління також надіслало звернення на адресу Куликівської селищної ради з проханням допомогти у приведенні укриття до належного стану, але на разі (станом на 28 червня) відповіді ще не отримало.

Поміж тим, 27 червня Куликівський селищний голова Юлія Постернак провела розширену нараду, де обговорювалося питання можливості використання фонду захисних споруд цивільного захисту, підвальних та інших заглиблених приміщень комунальної власності у якості захисних споруд. Комісією був проаналізований їх реальний стан, визначені необхідні заходи для приведення у відповідність до чинних вимог. Наразі ведеться робота по залученню всіх можливих джерел фінансування, у тому числі і грантових програм.

Джерело: Незалежна газета Куликівщини "Поліська правда" від 07.07.2022, Марина іваненко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Куликівка, Постернак, сховища

Добавить в: