Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У храмі сплели більше п'яти кілометрів маскувальних сіток. Готуються варити буржуйки

Радио

У храмі сплели більше п'яти кілометрів маскувальних сіток. Готуються варити буржуйки

 

З перших днів війни у храмі святої Покрови в Ніжині сплели більше п’яти тисяч квадратних метрів маскувальних сіток. А це понад п'ять кілометрів.

— Плели цілодобово, навіть коли навколо Ніжина стояли російські війська. Люди приходять до церкви і о сьомій годині ранку, і в обід, хтось після роботи. Є і молодь, яка приходить до церкви ввечері. Включають собі музику і плетуть пританцьовуючи. Раніше сітку плели близько тижня, а зараз сітка готова за день роботи, — радіє отець Михайло, настоятель храму святої Покрови — Спочатку плели у храмі. Зараз зробили навіс біля церкви. Сітка і всі необхідні матеріали готові і відкриті, ви приходите в будь-який час і долучаєтеся до роботи. Пригощаємо чаєм, кавою, водою і смаколиками.— Де берете матеріали?
— Закуповуємо великими рулонами тканину спанбонд, кілометрами сітку. Тому і легко підрахувати, скільки сіток уже сплели. Також ніжинці приносили багато рибальських сіток. Маскувальна сітка рятує життя, а особливо, якщо вона сплетена з любов'ю і молитвою.

— За які кошти купуєте?

— Церковні, особисті, за кошти підприємців і містян. Останнього разу кілометр сітки на рибальському базарі в Києві закупив мій син Михайло. Він теж волонтерить. Ще 2500 квадратних метрів замовив прямо з виробництва. Скільки всього пішло грошей, не рахував. Але десятки тисяч точно.

Потреба в сітках дуже велика. Зараз уже черга з десяти чоловік у різних підрозділах. Знімається з рамки і відразу йде в гарячі точки. Роздаємо безплатно.

Здебільшого плетемо розміром шість на вісім. На окопи і техніку замовляють інші розміри. Кольори теж різні. Починали з білих. Зараз же сірі, зелені, коричневі. І надіємося, що білих більше не знадобиться.

— Але зима не за горою.
— Так, тому вже починаємо думати також і про буржуйки для наших воїнів. Дай Бог, щоб усе закінчилося до зими, але вже зараз треба готуватися до холодів. Поки тепло, а за місяць хлопці в один момент кинуться, що нічим обігріватися. Порахував, мінімум 100 штук треба.

Ніжинські підприємці вже готові їх варити, от тільки з матеріалами проблема. Так, Дмитро Щербина взяв до себе на роботу зварювальника. Дає чоловіку зварювальний апарат і буде варити тільки ці буржуйки. Металу майже немає. Тож будемо раді газовим балонам, колісним дискам й іншому металу для виготовлення буржуйок.

Ольга САМСОНЕНКО, фото з сайту uezd.com.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ніжин, храм, сітки

Добавить в: