Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 2 тонни продуктів на мотузках за 20 хвилин

Радио
Радио

2 тонни продуктів на мотузках за 20 хвилин

 

65-річний Анатолій Антішко, командир загону швидкого реагування «Червоного Хреста» (це домедична допомога), допомагав переправляти продукти через зруйнований міст у районі села Снов'янка Чернігівського району.

— У перші дні. як тільки російські війська почали відходити з області, подзвонив Олександр Кухарук знайомий волонтер. У жителів Сосницької і Менської громад він назбирав дві тонни продуктів, аби передати їх у лікарні Чернігова. Здебільшого то були овочі й консервація. А довезти ніяк. Мосту через річку Снов немає. Вирішили натягувати мотузки. які використовують альпіністи, паралельно з мостом. Метрів 30 точно. З одного боку закріпили за плиту (залишок від мосту), з іншого — за поручні.

Мішки обв'язували мотузками для страхування, затягували карабінами. Я пристебнув і за мотузку натягував, навпроти Ігор Геращенко. Мій напарник, тягнув і приймав.— Де ви взяли такі мотузки? Звідки у вас навички?

З 1982 року вів гурток по туризму спочатку в обласному, потім у міському центрі. Потім я був Дідом Морозом. По мотузках залазив у хату і вітав діток, якщо батьки робили замовлення. А ще організував стрибки на мотузках з пішохідного мосту в Чернігові. Під час вторгнення від мирних справ перейшов на військові рейки.

— Щось загубили при транспортуванні?

— Ні. нічого не втратили. Усе перетягли без втрат. Навіть жодної банки з консервацією не розбили. Вантажили їх у сумки, підв'язували і спокійно перетягували через троси. Дві тонни продуктів перетягли хвилин за двадцять. Завантажили їх у наш транспорт. Через два дні таким же способом розвантажили ще одну«газельку». також на дві тонни продуктів.
За декілька днів зруйнований міст підремонтували. Машини вже могли проїхати.

— Де ще довелося застосовувати альпіністське спорядження?
— Спускали меблі та побутову техніку зі зруйнованого російською ракетою дев'ятиповерхового гуртожитку в мікрорайоні ЗАЗ. у Чернігові. У мирний час за подібні послуги брали гроші, зараз — безкоштовно.

Ольга САМСОНЕНКО. Фото автора

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Антішко, міст, Снов, Сосниця, продукти

Добавить в:
 
 


Центр Комплект