Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » До 30 вересня на території Чернігівської області скасована плата за оренду держмайна
Рекламодателям

Радио
Радио

До 30 вересня на території Чернігівської області скасована плата за оренду держмайна

 

- 24 лютого Фонд державного майна України відмінив усі аукціони, - розповідає заступник начальника Управління забезпечення реалізації повноважень у Чернігівській області Юлія Амельченко. - Тоді було не до того. Але все одно виникла потреба підтримати бізнес, тим більше що в країні є умовно безпечні території.Саме тому 27 травня була прийнята Постанова Кабміну №634 «Про особливості оренди державного та комунального майна в період воєнного стану». І в першу чергу вона стосується звільнення від орендної плати. Градація залежить від території, на якій перебуває орендодавець. Так, до кінця року від орендної плати звільнені орендарі, об ’єкти оренди яких розташовані на території Донецької, Луганської та Херсонської областей, в Автономній Республіці Крим, а також частково на території Харківської, Миколаївської та Запорізької областей, до 30 вересня - у місті Київ, на території Чернігівської, Київської та Сумської областей і частково на території Запорізької, Миколаївської та Харківської . А на всій іншій території України (умовно більш безпечній) запроваджено знижку - 50%. Застосовується вона автоматично. Крім того, до кінця воєнного стану і на три місяці після нього від орендної плати звільнені мобілізовані орендарі.

- Чи змінилася сама процедура оренди?
- Як і раніше, в нас працює сайт https://orenda.gov.ua/, де зазначені всі об'єкти оренди, всі процедури. До речі, вони значно спростилися. По-перше, заявка потенційного орендаря розглядається не 40 днів, як раніше, а тиждень. Мінімальний термін експозиції - від 5 днів (було від 20 до 35 днів). Протоколи, договори оренди підписуються онлайн за допомогою електронно-цифрових підписів, що також дуже економить час. Як результат, у цілому процедура оренди держмайна пришвидшується на місяць, а той більше.

Змінилося і визначення стартової орендної плати. Раніше законодавчо було закріплено, що вона вираховується від залишкової балансової вартості об’єкта і не може бути меншою за 20% від його первісної вартості, а зараз ми беремо чинну залишкову балансову вартість і, якщо вона нуль, призначаємо стартову орендну плату в одну гривню за квадратний метр. Така низька ціна часто тільки мобілізує конкурентне середовище.

Ідемо далі. Раніше на початку процесу оренди держмайна орендар мав сплатити авансовий внесок (від двох орендних плат) і забезпечувальний депозит (одна мінімалка). Зараз же лише одну орендну плату.
Щодо бюджетних організацій, які орендували держмайно за одну гривню... До війни вони в будь-якому разі мали робити незалежну оцінку об’єкта оренди, зараз ця норма відмінена. Плюс органи державної влади звільнені від страхування майна.
- А як щодо чинних договорів оренди?
- Договори, які діяли на момент 24 лютого, продовжені до кінця воєнного стану і на чотири місяці після нього. Спрощене і припинення чинного договору оренди. Раніше для цього були потрібні заява й акт приймання-передачі майна, а зараз із території, де йдуть активні бойові дії, можна надіслати лише заяву в електронному вигляді. Якщо немає можливості підписати акт приймання-передачі, ця заява і стає підставою для припинення договору оренди.

Чекаємо тепер, коли відновиться і приватизація.

Не можемо не розповісти про ще одну новинку від Фонду держмайна.

- Нещодавно ми запустили сервіс «Оренда. Допомога» для фінансової підтримки бізнесу, який орендовано в держави, - говорить Юлія Амельченко. - Це така собі можливість дати або отримати донат. У вкладці з однойменною назвою орендар держмайна може зареєструвати заявку на отримання грошової допомоги від донорів і надати аргументацію, чому в нього виникла така потреба. А будь-хто бажаючий може обрати того, кого хоче підтримати, і надати фінансову допомогу його бізнесу, повністю або частково сплативши за оренду державного майна. Благодійники самостійно обирають, кому саме вони хочуть допомогти, і держава на це ніяк не впливає! Як на мене, це дуже добра ініціатива, адже зараз кожен із нас знає, як допомогти, наприклад, ЗСУ, а ось як підтримати бізнес, якісь малі стартапи - ні. А ми ж можемо це зробити! Сподіваємось, що своїми нововведеннями Фонд держмайна змотивує вести бізнес у непростих умовах воєнного часу і таким чином допоможе економіці нашої держави.

Джерело: газета «Гарт» Катерина Дроздова

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Амельченко, оренда, держмайно

Добавить в:
 
 


Центр Комплект