Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Дому нема, а газові платіжки є: що робити чернігівцям в цій ситуації

Дому нема, а газові платіжки є: що робити чернігівцям в цій ситуації

 

Від житла залишились одні стіни, але платіжки за розподіл газу надходять регулярно. У будинок чернігівки Людмили Ковальової 15 березня влучив російський снаряд. Аварійні служби відключили всі комунікації, які були підведені до будинку, а газову трубу — заварили. Незважаючи на це, жінка щомісяця отримувала платіжки за розподіл газу, яким не користувалась. Чи слід оплачувати такі платіжки — розкажемо далі.

У будинок Людмили Ковальової в мікрорайоні Бобровиця 15 березня прилетів російський снаряд — через кілька годин після того, як жінка зі своїм чоловіком та сином виїхала звідти.

"Сусіди, які залишились, сказали, що майже через три години прилетіло. І спочатку прилетіло в сарай та гараж, все розлетілося на шмаття. А через декілька днів ще раз прилітало, і все згоріло", — розповідає жінка.

Коли Людмила повернулась до свого будинку, щоб розібрати завали, побачила, що квитанції за газопостачання продовжують надходити, хоч в домі газом користуватися неможливо, згорів навіть лічильник.

"Я покажу, де була труба. Вона виходила ось. Вона виглядала, як така гарна квітка. Її приїхав “Чернігівгаз” заварив. Я розумію для чого, в людей вціліли будинки, їх треба було підключити до газопостачання. В нас заварили, в сусіда заварили, і поїхали".

Схожа ситуація і в її сусіда Вадима. Його будинок також потрапив під обстріл у березні. Чоловік каже, за розподіл газу заборгував більше двох тисяч гривень, хоч газ йому відключили:

"Платіжки приходять, а газ перекритий. Ось стоїть пломба, залізяка якась. Куди він буде йти, якщо дому немає? А квитанції приходять, вчора тільки приїжджав забирав. Там вже суми. Транспортація, і щось вони там нарахували. Як вони могли нарахувати, якщо газ не йде?"

Людмила звернулася до “Чернігівгазу”, який є компанією розподільником.

Жінці зробили перерахунок і списали борг. Про це “Чернігівгаз” повідомив у відповіді на інформаційний запит Суспільного.

Для чернігівців, чиє житло постраждало від російських військ, й вони фізично не можуть користуватись газом і хочуть зробити перерахунок за розподіл — слід звернутись до “Чернігівгазу”.

Перерахунок або призупинення нарахувань за розподіл газу можуть зробити:
  • на основі даних від обласної військової адміністрації про пошкоджені або знищені об’єкти;
  • на основі звернення власника пошкодженої чи знищеної будівлі та систем газопостачання.
Вказати потрібно дату пошкодження будівлі, надати довідку про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації чи акти обстеження комісією з висновками про руйнацію.

За інформацією “Чернігівгазу” вони вже призупинили розподіл до більше ніж 20 тисяч споживачів та більше сотні підприємств та організацій. Відключення і підключення людей до газової мережі, чиє житло постраждало, “Чернігівгаз” робить безкоштовно.

Детальніше у сюжеті:Джерело: "Суспільне Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бобровиця, платіжки, Чернігівгаз

Добавить в: