Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Котячим наповнювачем для туалету можна нагріти воду і хату

Радио
Радио

Котячим наповнювачем для туалету можна нагріти воду і хату

 

Наповнювач для котячого туалету може опалювати будинок! Гранули наповнювача 6-8 міліметрів, схожі на комбікорм. Мішок 15 кілограмів у Чернігові продають за 150-200 гривень.

Таке ми дізналися, коли купували його. Вирішили перевірити — чи правда? Експериментували разом з колегами, допомагав Юрій, чоловік Ольги. Наповнювач ще називають пелетами. Бо він з подрібненої сосни.
Узяли в гаражі стареньку тридцятирічну буржуйку. На ній вирішили закип’ятити літр води в чайнику. Вдома розпалили твердопаливний котел.— Куди засипати котячі гранули? — присіла Юлія СЕМЕНЕЦЬ
І ось вже перша перешкода. Мої буржуйка і котел не розраховані для таких пелет. Сітка широка. Котячий наповнювач падає в піддувало.

— Вони самостійно не розгоряться. І всі просиплються вниз. Давайте я дровами спочатку розпалю, — пропонує Юрій, мій чоловік.

— На решітку, може, залізний диск покласти, щоб гранули не просипалися, — розмірковую я.

— Не можна. Не буде тяги, — перебиває мене чоловік. — Нехай трохи перегорять. І тоді зверху лепети засиплемо, — складає щільно в ряд поліна.
— А якщо половинку решітки закрити? Може, так можна? —допитується Юля.

Не знайшовши потрібного залізяччя у дворі, погодилися з чоловіком. Запалив дрова в буржуйці та котлі. Наливаю в чайник літр води і ставлю на буржуйку. Хвилин через п’ятнадцять кочергою Юля поправляє вугілля і викладає наверх пластиковою котячою лопаткою пелети.

— Все одно десь чверть просипається донизу, — підраховую я.

— Якщо плануєш топити котячим наповнювачем, то дрова треба не колоти, а пиляти кругами. Поклав такий у котел, підпалив. А на них тоді зручно класти пелети. Не будуть сипатися вниз, — розмірковує Олена ГОБАНОВА

— Чаю не скоро поп’єте. Висока буржуйка. Аби дровами, то можна накидати доверху. З лепетами так не вийде, — заглядає в середину Юра.

— Наповнювач ледь горить. Тліє, наче маленькі вуглинки —додає Юля.

— Дивіться. Навіть ті, що вниз упали, теж горять, — помічаю я.— Вони теж тепло дають. Верхні дверцята закрийте, нижні привідкрийте, — наказує Юра. —Тяга з’явиться.

— Ой, дійсно. Дивіться, як гарно загорілося. І задимілося, — радіє Юля.


Торкаюся води в чайнику. Тепла.

— А давайте використаний наповнювач спробуємо? Чи буде він горіти? — запропонувала Юля.

— Не виливай воду з макарон, Я ЩЄ ГОЛОВУ ПОМИЮ ", — пожартував у тему Юра.

На радість колезі, моя кицька Соня напередодні «по-маленькому» сходила в туалет. Від сечі наповнювач набух і розвалився. Закидаємо і його.

— Пелети більше димлять, чим дрова,

— вважає Юля і суне носа в буржуйку. — «Пісями» не пахне? Ні, інший запах. Наче рибу коптять.

— А коли дверцята закрили, мені запах дерева пішов, — розмірковує Олена.

Висновок: вода в чайнику закипіла рівно за годину. Аби буржуйка була новішою (дверцята, куди закидати дрова, не щільно прилягають), не така висока. Якби ми менше заглядали в середину, як горить котячий наповнювач, думаю, чай би ми попили хвилин на 20 раніше.

Поки ми розважалися біля буржуйки, у домі за таким же принципом розгорався котел. Спочатку дрова, наверх виклали наповнювач. З труби повалив світлий дим. Десь за пів години батареї були теплі, а за годину гарячі. За цей час візуально пелети не змінилися. Десь третина почорніла. Сусіди почали перешіптуватись, навіщо гріємо хату, коли на дворі плюс 25 градусів. До ранку в будинку було тепло.

Палили наповнювач години зо дві. Ще десь стільки ж він тлів. Зважила залишки в мішку після відходу гостейС. На котел і буржуйку витратили без п’яти грамів п’ять кілограмів. Сипали в обидва приблизно порівну.

— Мені сподобалося. Жар дають добрий. Пелети легкі, займають мало місця для зберігання. Не треба колоти дрова. Попелу майже немає. Мінус, що провалюються. Для нашого котла треба щось придумати, щоб він менше розсипався, — підсумував Юра. — Але будемо поки топити дровами й далі.

— Чи можна твердопаливний переробити під пелети?
— запитала в Олексія ШЕВЕЛЕВА, директора підприємства «Сівер-гранула».

— Для пелетів потрібні спеціальні котли. Там інша решітка (вужча) та пальник. Краще звернутися до спеціалістів. Старі котли і грубки не розраховані на пелети. Були випадки, коли люди закладали неправильно і багато пелет, а
потім у котлі навіть кільця плавилися, на які посуд ставити зверху. Краще купувати окремо котел для пелетів. Зараз вибір великий. Є простіші, щоб підкидати декілька разів на добу. А є автоматичні: завантажив у бункер півтори тонни пелет, виставив необхідний режим і місяць не заглядаєш туди. Котел сам підтримує температуру і, якщо треба, подає необхідну кількість пелет. До війни такий коштував близько 60-80 тисяч гривень. Його вистачає опалювати до 150 квадратних метрів.

— Чим пелети кращі за дрова?

— Теплота згоряння в пелетів у 3,5 рази більша, ніж у дров. Пелети мають високу щільність. Тонна пелет може замінити щонайменше дві з половиною тонни дров. Зараз пелети крутять з будь-чого: дуба, соломи, лушпиння соняшнику, гречки. Найкращі — із сосни. На холодну зиму люди купували чотири тонни пелет. Це коштує зараз близько 24 тисяч гривень.

Пелети зараз користуються попитом. їх купують на підстилку для конюшень, опалюються шість пекарень (по дві в Чернігові та Бахмачі, по одній у Ніжині та під Прилуками). Переходять на пелетні котли і школи (Іванівська громада) та інші підприємства («Нова Пошта» на вулиці Підводника Кітицина в Чернігові).

Джерело: Газета «Вісник Ч» від 21.07.2022, палили пелети Ольга САМСОНЕНКО І Юлія СЕМЕНЕЦЬ. Фотографувала Олена ГОБАНОВА 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пелети, опалення, буржуйка

Добавить в:
 
 


Центр Комплект