Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » 25-річна Аліна Сухотська з Киїнки робить окопні свічки для бійців

25-річна Аліна Сухотська з Киїнки робить окопні свічки для бійців

 

25-річна Аліна Сухотська за освітою соціальний педагог, а нині мама в декреті, з розбомбленого села Киїнка під Черніговом. Тиждень тому разом з однодумцями почала виготовляти для наших захисників окопні свічки. Уже відправили бійцям 62 штуки.— Ідею підгледіли в інтернеті, раніше такі свічки називали туристичними. Виходить дешевше, ніж газові балончики, і до неї не потрібні додаткові аксесуари. Може використовуватися для підігріву їжі, розведення вогнища з сирих дров, погріти руки і навіть висушити шкарпетки. Однієї баночки місткістю 240 грамів вистачає на три години горіння, — описує Аліна Сухотська. — Ми використовуємо різні бляшанки, починаючи з-під котячого корму і закінчуючи тушонкою. Оптимальний варіант — баночка ємністю 240 грамів з-під рибних консервів, паштетів.

У бляшанку закладаємо скручений гофрований картон і заливаємо розтопленим воском або парафіном, що є в наявності. Вставляємо гніт з картону і чекаємо застигання.

Парафін підходить будь-який: брудний, старий, фарбований, ароматизований. Так як і віск, стеарин, недогарки свічок. Картон використовуємо гофрований, двошаровий, м’який. У його прошарки, як у соти, потрапляє віск.

Р.S. Хто хоче, спробуйте зробити і собі окопну свічку, раптом згодиться. А в кого є підходящі бляшанки і матеріали, поділіться. Це і буде ваш маленький внесок у майбутню перемогу.

Джерело: газета «Вісник Ч» від 21.07.2022, Валентина ОСТЕРСЬКА

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Сухотська, Киїнка, свічки, волонтер

Добавить в: