Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У міський лікарні Ічні протікає дах: грибок і відра з водою

У міський лікарні Ічні протікає дах: грибок і відра з водою

 

«Вода тече по стінах. Дах потрібно негайно замінити», - кажуть медики хірургічного відділення, що на другому поверсі Ічнянської міської лікарні. Адже в аварійному стані знаходиться не один квадратний метр покрівлі. А коли тривають операції і на вулиці падає дощ - то це, кажуть, катастрофа. Тож вони б’ють на сполох і нарікають, що в таких умовах працювати неможливо.

Дах лікарні давно потребує ремонту. Його не проводили з моменту зведення будівлі. А це понад пів століття.

- Я з 2008 року тут працюю і вже тоді постійно підтікав дах, хоча не сильно, - розповідає хірург Максим Білан. - Про нашу проблему усі знають.
Зокрема, у лікувальний заклад наприкінці січня приїжджав очільник Прилуцької РДА Володимир Чернов. На офіційному сайті Ічнянської міської ради від 29 січня цього року опублікована наступна інформація: «Зовсім скоро із покращенням погодних умов розпочнеться ремонт даху хірургічного відділення Ічнянської міської лікарні. Уже розроблено проект та проведена експертиза об’єкту. Роботи виконуватиме добросовісне будівельне підприємство, яке зараз успішно ремонтує приміщення Ічнянської гімназії імені Васильченка. Фінансування всіх заходів, пов’язаних із цим проектом, візьме на себе Благодійний Фонд «Розвиток Ічнянщини». Багаторічну проблему із покрівлею, яку незабаром вирішить міська влада, побачило також керівництво Прилуцької РДА».

Дійсно, невдовзі будівельники взялися за роботу, встигли зняти покрівлю над хірургічним відділенням. Але почалося повномаштабне вторгнення росії в Україну і ремонт зупинився.

- З тих пір почалася катастрофа. Наразі замість даху - накрита плівка, - нарікає операційна медсестра Любов Музичко, яку підтримують інші медики.

Тільки уявіть: пацієнту роблять операцію, а на голову капає. Але треба зберігати стерильність, ні в якому разі не відволікатися і не зупиняти роботу.

Анестезіолог Павло Даценко:
«В ординаторській теж 'живе грибок і стіни мокрі від дощу»

- Це у нас така картина у гнійній операційній, коли падає дощ. У грудні минулого року тут ремонт зробили, помазали, поштукатурили. Ось вже знову стіни мокрі та поцвіли. І такі ремонти ми тут раз на рік робимо, бо надовго їх не вистачає. Буває, під час дощової погоди переходимо на операцію в іншу операційну - чисту, - кажуть у відділенні хірургії.

- І в ординаторську хірургії зайти теж неможливо, бо капає, - додають. - Ми половину свого життя знаходимося тут, на робочих місцях, і дихаємо цвіллю та сирістю.

Під час опадів вода потрапляє на другий поверх, де знаходиться хірургічне відділення - операційні зали, реанімація, кімната медичного персоналу, ординаторська. Від вологи на стінах, стелі, особливо у кутках з’явився грибок, шпалери відпадають, штукатурка набубнявіла і відлуплюється та тріскається. Коли дощова погода - скрізь стоять відра і тазики, хоч це мало допомагає.
Щоб не пішла вода на перший поверх, де дитяче відділення, персонал хірургії тільки те й робить, що миє мокру підлогу та міняє тару, куди збирають воду. Але це проблему не вирішує.

Анастезіолог відділення анестезіології Павло Даценко заводить у свій кабінет - там теж оселився грибок. І демонструє те, що сталося зі стінами та стелею за багато років. Каже, що стільки було людей при владі, але ніхто нічого з дахом не зробив, тож може, нинішня влада не проігнорує проблему. Бо, говорить лікар, мабуть, тоді доведеться брати скриньку і йти Ічнянщиною просити кошти на ремонт покрівлі.


- Двадцять чи може й тридцять років тому цей дах треба було ще відновити. І проєкти були, до речі, не один, - нарікає лікар, який вже не одне десятиліття працює у цьому закладі. - У цьому кабінеті такий запах, що сидіти неможливо, особливо коли надворі холодно і увімкнене опалення.

- Це дійсно велика проблема. Причому - не одного дня, - констатує новопризначена генеральна директорка міської лікарні Оксана Денисенко. - Дах - це капітальне будівництво або реконструкція. Без проєкту робити не можна. А поки що я не бачила такий документ, можливо, він є у власника. (міськоїради - Авт.)
Проте пані Оксана каже, що займеться вирішенням цього питання.

Ми подали інформаційний запит і до міської влади, де попросили надати коментар стосовно ремонту покрівлі хірургічного відділення, зокрема, як скоро відновляться ці ремонтні роботи.

Із понеділка, 27 червня, бригада ремонтників продовжила розпочату у лютому роботу із заміни старого покриття на нове.
– У договорі зазначено, що мають її завершити до кінця року, – коротко прокоментувала генеральна директорка Ічнянської міської лікарні Оксана Денисенко. – Але будівельники старатимуться це зробити якнайшвидше.

Джерело: Газета "Трудова слава" від 09.06.2022, Світлана ЧЕРЕП

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: лікарня, Ічня, медики, ремонт

Добавить в: