Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Семенівська пекарня працювала безперебійно під час окупації
Рекламодателям

Радио
Радио

Семенівська пекарня працювала безперебійно під час окупації

 

24 лютого стало чорною датою для всієї сучасної історії нашої країни. Після повномасштабного вторгнення росії усі без виключення відчули жах справжньої війни. Невизначеність з завтрашнім днем і стереотипи, перенесені з попередніх воїн, вселяли жах у мешканців нашої громади. Панічний ажіотаж, який відбувся на фоні розпочатої війни, змусив наших жителів викупити запаси всіх наявних харчів, ліків та інших товарів народного споживання. Було дуже незвично спостерігати порожні полиці в магазинах та аптеках. Через руйнування мостів, задля зриву наступу агресора, зникли маршрути доставки хлібо-булочної продукції з Чернігова та Шостки. Географічно ми так розташовані, що після знищення шляхів сполучення теперішній Новгород-Сіверський і Корюківський райони опинилися відрізаними руслами річок Десна та Снов від основної частини Чернігівської області, а також і Сумської. Тобто весь час окупації ми знаходилися на «острові», можливо це нам і допомогло відносно спокійно пережити березень.

Увесь цей час попит на хліб забезпечувала Семенівська пекарня. Завдячуючи грамотним діям власника та адміністрації підприємства, виробництво мало суттєвий запас борошна, що у такій ситуації відіграло визначну роль. Потрібно віддати належне колективу хлібопекарні, який, не зважаючи на суттєвий ризик для власного життя, ані на день не припинив роботу. Більш того, значний проміжок часу наше підприємство забезпечувало хлібом Новго- род-Сіверську, Корюківську, Менську і деякий час Сосницьку громади.

До збереження процесу випікання хлібу долучилася і Семенівська міська рада. Заступник голови Олександр Вікторович Кравцов особисто відслідковував усі потреби виробництва та докладав необхідних зусиль для оперативного їх задоволення. Також потрібно віддати належне усім мешканцям Семенівщини, в тому числі й тим, хто був поза її межами, які допомагали забезпечувати дріжджами виробництво у березні, адже був їх певний дефіцит. Це другий за значенням інгредієнт, необхідний для виготовлення хліба. Для промислового виробництва потрібні значні обсяги дріжджів. Вихід було знайдено: дріжджі можна було закупити, але аж у Полтавській області, яка на той час знаходилась за лінією фронту від нас. На той час були вже віднайдені шляхи перетину річки Десна у бік Сумської області. На вкрай небезпечну подорож погодилися Денис Сахариленко та Володимир Посохов, які, ризикуючи власним життям, двічі перетнули лінію розмежування військ і доставили до Семенівки такий важливий вантаж.

Незважаючи на небезпеку готовий хліб до сіл Семенівщини розвозили водії підприємства та реалізатори. Підприємці, які і до початку війні займались доставкою хліба на села та по місту, продовжили забезпечувати населення продуктом №1. Окремої уваги заслуговують працівники торгівель- ної фірми «Браво», які не тільки постійно реалізовували хліб жителям Семенівки весь цей час, а й активно відшукували шляхи постачання найнеобхідніших харчів та їх постачальників. У результаті їх роботи вже у перші тижні з початку війни на полицях магазинів «Шанс», «Орхідея» та «Шанс-2» (готель «Ревна») почали з'являтися мука, крупи, тушонка, цукор та інші продукти.

Дійсно, ці сорок днів з початку агресії показали, що наші люди можуть щиро єднатися і віднаходити такі шляхи вирішення проблем, що жодному ворогові і не снилося.


У травні, після відновлення шляхів сполучення, у нас знову з'явився широкий асортимент хлібо-булочних виробів, але після 24 лютого для мене найсмачнішим завжди буде хліб Семенівської пекарні.

На знімках: працівники Семенівської пекарні та підприємці докладали всіх зусиль для безперебійного забезпечення населення хлібом.

Джерело: газета "Життя Семенівщини" від 19.05.2022 р., Сергій ВИСОЦЬКИЙ

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Семенівка, хліб

Добавить в:
 
 


Центр Комплект