Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Міського голову Бахмача підозрюють у тому, що продав «наліво» мінеральних добрив на 16 мільйонів
Рекламодателям

Радио
Радио

Міського голову Бахмача підозрюють у тому, що продав «наліво» мінеральних добрив на 16 мільйонів

 

9 червня прокурори вручили письмове повідомлення про підозру Павлу Шимку, міському голові Бахмача. За версію слідства, у березні 2022 року він вилучив у юридичної особи 12 вагонів мінеральних добрив. Міська рада продала добрива приватним сільськогосподарським підприємствам на суму більш ніж 16 мільйонів гривень.На фото Павло Шимко

— Вагони стояли на залізничній станції «Бахмач». На той час залізниця була паралізована. Окрім начальника станції, нікого не було. Документів на вантаж теж. По-перше, могло бути мародерство з боку агресора, бо вони ж вивозять усе цінне. Відповідно до постанови Кабміну, аміачні та калійні добрива відносяться до матеріалів критичного імпорту, що обов’язково потрібно зберегти та забезпечити аграріїв. Плюс техногенна небезпека. Якщо загораються калійні мікси і все інше, — це колосальне отруєння. А станція ж вузлова. У центрі міста. Тому ми діяли екстрено та оперативно. Адже на сусідню станцію були прильоти реактивних снарядів. За 16 кілометрів тривали бойові дії, — пояснює своє рішення Павло Шимко.

— Вилучення було здійснено за погодженням і дозволом зверху. Подробиць не розголошуватиму, зараз воєнний час. А ще підкріпили рішенням виконкому в рамках правового режиму воєнного стану. Уже коли наші війська викинули ворога, з’явилася комунікація із залізницею і з’ясувалося, що добрива завезені з білорусі, надійшли на них документи.

— Куди поділися добрива?

— Вони були передані аграріям нашої громади та сусідньої Ічнянської. Тим, які були на той час на місці. Бо багато ж повтікали від війни. Аграрії мають відшкодувати власнику вартість переданих їм добрив. Є розстрочка до вересня. Добрива внесені, ниви колосяться. Бахмач уникнув хімічного отруєння. Ми виконали постанову про продовольчу безпеку. Уникли розкрадання та екокатастрофи.

— В одному з вагонів було куплене мною складне мінеральне добриво. Ми таке вносимо під час посіву соняшника і кукурудзи. У вагон вміщується 60-66 тонн. Ціна однієї тонни тоді була 25 тисяч гривень, зараз уже 32 тисячі, — описує ситуацію Олег Григоров, директор ТОВ « Клевер Агро» з Харківщини. — Ще там було добриво для фірми «Єрідон». Наш вагон рахувався по станції «Бахмач». Коли через місяць не прибув у Балаклію, ми через «Укрзалізницю» почали з’ясовувати, куди подівся. Виявилося, що він уже в іншому регіоні країни, з іншим вантажем. Тоді з’ясувалося, що наші добрива зникли в Бахмачі.

— Олеже Миколайовичу, як же ви сіяли без добрив?
— Сіяв і плакав. Я ж ще й кредити маю. Мені хоча б повернули гроші, які я вклав у придбання добрив. Я розумію, триває війна... Тим паче не компенсує втрати, доки триває слідство і немає рішення суду. Прикро.

***
Це вже друга справа на Шимка. Восени 2020 року його підозрювали в розтраті бюджетних коштів у розмірі близько 400 тисяч гривень, виділених на капітальний ремонт тротуарів у Бахмачі. Нині справа потихеньку розвалюється в суді.

Джерело: газета «Вісник Ч» від 16.06.2022, Валентина Остерська

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: добрива, підозра, Шимко, Бахмач

Добавить в:
 
 


Центр Комплект