Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Чому при нормальному верхньому тискові падає нижній?

Радио

Чому при нормальному верхньому тискові падає нижній?

 

Показники тиску важливі, щоб вчасно розпізнати проблеми однієї з головних систем організму - серцево-судинної. Іноді буває так, що нижній тиск нижчий за норму, в той час як верхній - відповідає нормі. Чому це відбувається?«Верхній» і «нижній» тиск - це буденні назви. Правильніше вживати медичні терміни - «систолічний» і «діастолічний» артеріальний тиск. Систолічний тиск - це тиск крові в артеріях у момент активного викиду крові зі шлуночків серця (систоли). Зумовлений він як силою роботи серця, так і тонусом судин. Потім у момент розслаблення серцевого мяза (цей період називається діастола), тиск починає знижуватися. Але значно знизитися йому не дають артерії, які стискаються, щоб утримати тиск крові на оптимальному рівні.


Різниця між систолічним і діастолічним тиском називається «пульсовим тиском» і в нормі становить 40-50 мм. рт. ст. Якщо стінки судин не еластичні, або їх тонус ослаблений, зниження тиску крові буде надмірним. У цьому разі при нормальному чи навіть підвищеному тиску систоли діастолічний тиск може бути знижений. Пульсовий же тиск підвищується і може становити 100 мм. рт. ст. і вище.

Найпоширеніше причиною цього у молодому віці є порушення балансу вегетативної нервової системи (судинна дистонія). Але найчастіше знижений діастолічний тиск спостерігається у людей похилого віку, через втрату еластичності судинної стінки внаслідок атеросклерозу.

Іноді причинами можуть бути вади серця, порушення функції щитовидної залози, аритмії.

Що ж робити, якщо виявиться зниження діастолічного тиску? Треба звернутися до лікаря. Залежно від наявних хронічних захворювань та інших симптомів лікар призначить обстеження.

Чи потребує цей стан якогось спеціального лікування? Насамперед слід розуміти, що немає лікарських препаратів, які б впливали лише на систолічний, чи діастолічний тиск. Тому при нормальному тиску систоли ніяких ліків приймати не треба. Підвищити діастолічний тиск, якщо не усунута причина його зниження не вдасться. Але на самопочуття людини, це як правило, не має значного впливу.
Якщо діастолічний тиск знижується внаслідок захворювання серця, щитовидної залози, тощо то лікування буде спрямоване на усунення причини.

Якщо ж причиною є порушення тонусу судин, важливу роль відіграють адекватні та регулярні фізичні навантаження - хотьба, плавання тощо. Зрозуміло, інтенсивність навантажень визначається лікарем з урахуванням віку пацієнта, його тренованості та наявних захворювань.

Джерело: газета «Гарт» від 16.06.202, підготувала Діна Сапон


Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: тиск

Добавить в:
 
 


Центр Комплект