Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » 27 тисяч боєприпасів знешкодили на Чернігівщині. Як триває розмінування області?

Радио

27 тисяч боєприпасів знешкодили на Чернігівщині. Як триває розмінування області?

 

Чернігівські рятувальники продовжують знешкоджувати ворожі снаряди на території області. Нині сапери ДСНС працюють поблизу сіл Ягідне та Іванівка. Ці території ще 2 місяці тому були місцем дислокації російського агресора. Після свого відходу рашисти залишили чимало небезпечних подарунків, які кожного дня доводиться ліквідувати підрозділам ДСНС.

Анатолій Васильченко головний фахівець відділу розмінування у ГУ ДСНС Чернігівській області:

- На даній локації ЗСУ було знищено та знешкоджено запаси зброї від залпового вогню до артилерійських гармат. Нам відомо про 6 одиниць знищеної техніки з боєприпасами. Основні боєприпаси це калібр 152 мм. та до боєприпаси до системи "Град" - 122 мм. Наразі тривають роботи щодо обстеження даної ділянки, вилучення небезпечних боєприпасів для їх подальшого потім знищення.

Придатні для використання боєприпаси піротехніки передають потім військовим. Інші - знищують. Один артилерійський снаряд важить близько 50 кг. На день чернігівським піротехнікам доводиться ліквідувати близько 60-ти одиниць.

Олександр Ремінець заступник начальника групи піротехнічних робіт ГУ ДСНС у Чернігівській області:


- Дуже багато ще тут залишків вибухонебезпечних предметів, але наші підрозділи стараються і ми впевнені, що найближчим часом закриєм цю територію повністю.

Знищують боєприпаси в установленому місці. До цього їх завантажують у спеціальний контейнер і вантажівкою везуть подалі від населених пунктів. Далі вже відбувається сам підрив боєприпасів. Вся процедура чітко спланована рятувальниками заздалегідь. А всіх присутніх просять пройти до бомбосховища, разом з усіма і пес Патрон, який уважно спостерігає за знешкодженням.

Вибухотехнік запускає механізм з ліквідації російських снарядів.

Михайло Ільєв начальник групи піротехнічних робіт ГУ ДСНС у Чернігівській області:

- На сьогоднішній день були вивезені артилерійські снаряди калібру 152 мм., з установок "Град" 122 мм., а також артснаряди 122 і 30 мм. Сьогодні було знищено десь біля тони боєприпасів.

Аби працювати швидше та мобільніше на підтримку до чернігівських піротехніків залучили спеціалістів з інших областей. Зокрема з Хмельницького, Луцька, Кропивницького та Луганської області. Роботи вибухотехнікам вистачає, адже на території Чернігівської області залишається чимало небезпечних сюрпризів, залишених російськими військами.Джерело: телеканал "Дитинець"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Васильченко, боєприпаси, розмінування, Ягідне, Іванівка

Добавить в:
 
 


Центр Комплект