Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Бюджет Чернігова за І квартал недоотримав 135 мільйонів гривень

Бюджет Чернігова за І квартал недоотримав 135 мільйонів гривень

 

Міський бюджет Чернігова також сильно постраждав від російської навали. Про це свідчить звіт фінансового управління міськради за перший квартал 2022 року. За 4 місяці бюджет було виконано на 82%, та й то - завдяки надходженням у січні та лютому, що склали майже 693 мільйони гривень.

За перший квартал 2022-го Чернігів недоотримав 135 мільйонів гривень. Наразі, для того, аби знайти кошти на найнеобхідніші видатки, кошти перерозподіляють з менш важливих напрямків. Наприклад, із соціальних програм тепер діє лише одна - підтримка народжуваності.
Прогнози фінансового управління на найближчий період невтішні. Так, Чернігів вже не в російській облозі, але відновлення бізнесу йде доволі повільно.

Олена Лисенко начальниця фінансового управління ЧМР:

- Скасовано повністю земельний податок, податок на доходи ФОПів не виконується, бо багато підприємств зупинили свою діяльність на період введення воєнного стану. Також на час воєнного стану введено нульова ставку податку на пальне і заборона торгівлі алкогольними напоями, що також позначилось на наповнені бюджету міста.

- По прогнозним нашим розрахунком ми плануємо недоотримати у загальному обсязі дохідної частини - 1.5 млрд. гривень доходів. Якщо у нас було заплановано 2.7 млрд. грн. власних надходжень, то плануємо отримати десь 1.3 млрд.,

Також, за словами Олени Лисенко, держава поки не поспішає компенсувати Чернігову втрачені доходи. Асоціація міст України проводила засідання на цю тему, але конкретних законодавчих ініціатив поки немає.Джерело: телеканал "Новий Чернігів"

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: податки, Лисенко, бюджет

Добавить в: