Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Менські ведмеді Тішка та Сандра переїхали до польського зоопарку (відео, фото)
Рекламодателям

Радио
Радио

Менські ведмеді Тішка та Сандра переїхали до польського зоопарку (відео, фото)

 

Минулого тижня двоє бурих ведмедів з Менського зоопарку змінили свою прописку: вони переселилися до зоопарку у місті Познань (Польща). Директорка Менського зоопарку Зінаїда Максименко розповіла, чому клишоногі подалися до сусідньої країни.

Про те, що тварини з України благополучно подолали дорогу в тисячу кілометрів до польського міста Познань, першими повідомили зоозахисники спільноти UAnimals на своїй сторінці в мережі Фейсбук. Разом з ведмедями-менянами до Польщі поїхали два леви з Харківщини.

Левів справді евакуювали з-під обстрілів (як відомо, частина звірів там загинули). А що стосується ведмедів, то основною причиною була не війна.

– Питання нагального переселення двох ведмедів з Менського зоопарку має ще довоєнну історію, – каже директорка звіринця Зінаїда Максименко. – Справа в тому, що у нас загалом їх було п’ятеро. Для такого зоопарку, як наш, – це забагато. Якщо дотримуватися вимог Закону України «Про природно-заповідний фонд України», то вольєр для одного ведмедя має мати площу не менш 200 квадратних метрів. Ми цієї норми забезпечити не можемо, як і збудувати домівку для тварин, яка б відповідала всім сучасним вимогам. Торік у зоопарку побувало ряд комісій, переважно зоозахисників. Я з приводу цього навіть відвідала судове засідання. І ось тепер вирішили переселити ведмедів. Тим більше, між зоопарками світу існує спеціальна програма обміну тваринами. Зазвичай це відбувається не так швидко через бюрократичну тяганину, але умови воєнного стану змусили діяти швидко.

Волонтерка UAnimals Олена Біла розповіла, що завдяки прикордонникам вдалося швидко перевезти тварин. Це важливо, оскільки леви та ведмеді пережити великий стрес під час війни, тож переміщення мало відбутися максимально легко. Зараз тварини у Познані, про них дбають і вони у безпеці.

«Нам вдалося їх евакуювати, їх вивантажили у Познані. З зони окупації та обстрілів тварин врятували (волонтерка – ред.) Наталія Попова та UAnimals. Зараз тварини відпочивають. Реабілітація займе багато часу. Пережити війну – це неймовірна травма, і для тварин зокрема…», – так прокоменував Познанський зоопарк прибуття нових мешканців з України на своїй сторінці в Фейсбуці.

За словами Зінаїди Максименко, розлучатися з підопічними завжди важко, оскільки працівники до них звикають, як до власних дітей. Однак варто дотримуватися гуманного ставлення не тільки до людей, а й до тварин. А тих трьох ведмедів, які й надалі мешкають в Мені, цілком достатньо, щоб забезпечити експозицію закладу.

– Ми підтримуємо зв’язок зі своїми польськими колегами, – запевняє директорка зоопарку. – Нещодавно вони телефонували з питань раціону ведмедів – скаржилися, що ті вередують щодо їжі. Зійшлися на тому, що це так, мабуть, на них вплинула далека дорога, до якої вони не звичні. Сподіваюся, що все буде добре і тварини невдовзі адаптуються на новому місці.

Познаньский зоопарк, у свою чергу ділиться фото  та відео з життя менських ведмедів на новому місці. Відому, що ведмежу пару звуть Тишка та Сандра.

Відео з водними процедурами ведмедиці Сандри зібрало на сторінці Zoo Poznań понад 25 тисяч вподобань. Видно, що меньскі красені живуть у дуже комфортних умовах і для них є багато простору, ведмедиця виглядає веселою та задоволеною та навіть грає у м'яча.Джерело: сайт "Сусіди Сіті", Віталій СергійкоХочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ведмеді, Мена, зоопарк, Мена

Добавить в:
 
 


Центр Комплект