Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Експерти та забудовники розповіли про стан справ на ринку новобудов у Чернігові

Експерти та забудовники розповіли про стан справ на ринку новобудов у Чернігові

 

Ріст ціни на квадратний метр та активність на будівельних майданчиках вже після війни. Суспільне Чернігів разом з експертами з нерухомості, забудовниками та вкладниками проаналізувало стан справ на ринку “первинки”. Що буде з висотками, які до 24 лютого не встигли добудувати чи ввести в експлуатацію, а що з тими, куди влучили російські снаряди, далі.

Чернігівець Ігор був першим, хто вклався у будівництво “Мрії”. Цей житловий комплекс заклали у 2019 році. Цієї весни першу секцію багатоповерхівки мали здати в експлуатацію. На початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну він був повністю готовим.

“Мрія” стоїть на околиці Чернігова, цей мікрорайон з першого дня обстрілювали російські війська. Снаряд влучив у третій поверх.

“Тут було затишно завжди. Як виявилось, околиця міста – не завжди добре. Вона, як показала практика, найбільше постраждала. Оце як раз таки сюди потрапив снаряд. На поверсі немає жодних цілих дверей в квартирах. Всі міжкімнатні перегородки повалені”, – розповідає Ігор.

Квартира Ігоря – єдина вціліла у цій частині поверху. Чоловік говорить, йому пощастило – тут лиш вибило вікна. Йому та його родині є де жити.

“Закупили вже плитку, все. Повинні були заїжджати, але… Коли тепер відбудується будинок, не зрозуміло”.

Представниця забудовника ТОВ “Агробуд плюс” у Чернігові Оксана Шульга говорить, компанія вже подала заяву до прокуратури та домовляється про проведення експертизи для підрахунку збитків. Лише після цього на будівельному майданчику зможуть починати прибирання.

“Квартири всі розкуплені, люди дзвонять, переживають, намагаються подати в “Дію”, бо вони є пайовиками, інвесторами цього будинку. Що буде далі – цього поки що не розуміє ніхто, взагалі ніхто”.

Незрозуміло, що буде і з новими будівництвами – матеріали здорожчали, а логістика не налагоджена. Оксана Шульга каже, певні будматеріали залишалися на майданчику, але їх віддали на потреби української армії:

“Ми планували ще будівництво тут трьох будинків, закуповували блоки. Коли все розпочалося, з маніпулятором ми блоки відвозили на Масани, на Об’їзну, на Ріпкинську, там допомагали будувати блокпости”.


Загалом у період активних воєнних дій усі забудовники міста заморозили свої об’єкти. «Основабуд-7», наприклад, на офіційній сторінці у Фейсбуці попередила вкладників, що роботи відновить, цитуємо: “після Перемоги!”.

Інший чернігівський забудовник – компанія “Еко комфорт груп” у тестовому режимі відновила роботи у мікрорайоні Масани.

У коментарі Суспільному співзасновник підприємства Роман Плеканчук пояснив, що цей об’єкт не постраждав від обстрілів, на ньому лишилися раніше придбані будматеріали. Паралельно компанія намагається налагодити логістику. Повноцінно відновлювати роботу планують після війни.

Директор комунального підприємства “Чернігівбудінвест” міськради Олександр Марущак каже, що найскладніша наразі проблема – це питання ціни, бо здорожчали будівельні матеріали. Також немає логістики. Крім того, забудовників лякає те, що вони не можуть сформувати ціну за квадратний метр.

“Також проблема в тому, що забудовники не знають настрої людей і їхню платоспроможність на сьогоднішній день. Тому це також буде впливати і на ціну, і ринок нерухомості”.
Ріст ціни на паливо та будматеріали, ускладнена логістика, відсутність трудових ресурсів та загальнодержавна інфляція, – усе це може вплинути на ціну квадратного метра, вважає засновник агенції нерухомості “МКТ” Олександр Панасюк.


“Ми десь очікуємо 50-70%, а може навіть і на 100% може зрости вартість квадратного метра. Скоріше не просто зростання цін, це буде інфляція, яка буде в державі”.

Детальніше у сюжеті:



Джерело: Суспільне Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: забудовники, новобудови, житло, Марущак, "Мрія", Плеканчук, Панасюк, Шульга

Добавить в: