• Брухт Минус 40
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Город и регион » Як розрахувати бюджет подорожі до Європи на авто?

Радио

Як розрахувати бюджет подорожі до Європи на авто?

 

Бюджет на автомобільну подорож

Той, хто часто їздив до європейських країн, орієнтовно вже знає, яким буде чек за відпочинок, але це незрівнянно з тим, коли вперше плануєш подорож на своєму авто. Розглянемо, з чого складатиметься майбутній бюджет.

Основні витрати

Для подорожі доведеться витратитися до виїзду та під час поїздки, до обов'язкових витрат можна віднести:

 • ТО машини;
 • green card для автомобіля та закордонний паспорт;
 • проживання;
 • транспортні витрати;
 • витрати на розвагу;
 • харчування;
 • телекомунікації;
 • непередбачені витрати.

Планування – перший крок до економії

Якщо заздалегідь спланувати маршрут, зупинки по дорозі та забронювати номер у готелі або місце у хостелі можна заощадити. Також допоможе моніторинг особливостей країни, до якої планується подорож.

Підготовка авто

Звичайне ТО для автомобіля у нормальному стані може коштувати від 400 грн. Крім того знадобиться комплект запасних лампочок (у європейських країнах їздять з увімкненими фарами), колесо, ліхтарик, знак аварійної зупинки, жилети для всіх, хто їхатиме, аптечка, ремінь ГРМ – загальна витрата коштів залежить від наявності предметів.

Документи

Для перетину кордону знадобляться паспорти, права та страховки. Враховуючи, що імовірно паспорти, і права на керування автомобілем і так повинні бути, сконцентруємося на страховці. Обов'язково має бути green card для автомобіля, за допомогою спеціального сервісуоформити її можна навіть дорогою, онлайн за кілька хвилин. Ціна залежить від самої машини, терміну дії поліса, середня вартість за 2 місяці. 2000 грн. Також іноді бажано туристичне страхування, особливо якщо поїздка з дітьми, його ціна від 220 грн.

Бензин

Трати на бензин іноді займають левову частку витрат, тому їх розраховуючи треба усвідомлювати, що остаточна сума буде більшою. Для приблизного розрахунку продумуємо маршрут, довжину дороги Україною та її межами. Для точної калькуляції можна користуватися спеціальним сервісом. Середня ціна 1 л бензину в Європі 1,4-1,8 євро, у нас дешевша, тому перед перетином кордону краще заповнити бак «під зав'язку».

Платні дороги

У Європі велика кількість платних доріг, у деяких місцях сягає 60% дорожнього полотна. Ціна залежить від ділянки, довжини і як довго їздитимуть дорогою. Оплата проводиться у різний спосіб, при подоланні ділянки, підсумовується або купується віньєтка. Так, наприклад, у Чехії можна купити такий «проїзний» на 10 днів за 12-15 євро.

Проживання

Тут вартість залежить від можливостей, можна зупинитись у хостелі, наприклад, у Польщі за 25-50 злотих на добу або за ніч (як домовитеся). Готельні номери від місцевості та класовості – від 40 євро. Для заощадження краще забронювати заздалегідь, крім того, роздрукована броня спростить проїзд на кордоні.

Розваги

Ця рубрика також залежить від захоплень та можливостей кожного окремо. Можна продумати прогулянку самостійно з онлайн-гідом, можна замовити екскурсію, відвідати історично пам'ятне або розважальне місце. За ціною – орієнтуйтеся самі, наприклад, в Італії музей Леонардо для дорослого коштуватиме 9 євро, парк розваг Cinecittà World коштуватиме 10-12 євро.

Парковка

Платних парковок також багато і чим ближче до центру або в основних містах – тим дорожче. Є з погодинною оплатою, у соціально-важливих місцях (лікарні, університети) безкоштовні. Якщо не знайдете безкоштовну в середньому, потрібно буде сплатити 0,2-2,5 євро за годину.

Харчування

У кожного свої потреби до їжі, в середньому вважається нормальним розрахунок у 30-35 євро на день на людину, але можна заощадити, звертаючи увагу на нетуристичні заклади, мережі в кафе, пропозиції в барах та їжу в супермаркеті. Можна заздалегідь переглянути середній цінник закладів у конкретній країні.

Телекомунікації

З огляду на те, що за кордоном смартфон та планшет можуть стати вашими найкращими друзями та помічниками потрібно заздалегідь продумати таймінг дзвінків та трафік інтернету. Краще максимально відмовитися від роумінгу, по можливості, будучи ще вдома, завантажити потрібні програми, перекладачі, месенджери, блокноти, карти. Можна за допомогою спеціального сервісу пошукати доступні точки Wi-Fi, але це не в кожній країні, бажано дізнаватися індивідуально.

Непередбачені витрати

При правильному розрахунку поїздки непрогнозовані витрати можна звести до мінімуму, але певну суму краще відкласти. Може сподобається річ, сувенір, відбутися тимчасова затримка і доведеться зупинитись в іншому місці на відпочинок чи нічліг, не варто забувати про можливі штрафи. Часто водій підсвідомо керується звичною підготовкою до доріг та водіння, забувши про різницю, тому більшість штрафів, які отримують українці, пов'язані саме з цим.

Найчастіше зустрічаются штрафи за:

 • відсутність страховки для автомобіля;
 • не пристебнуті ремені безпеки;
 • порушення швидкості;
 • наявність алкоголю в крові (у деяких країнах можна пити, у деяких - ні);
 • зупинка в неналежному місці;
 • несплата платної дороги;
 • діти зі зростом нижче 125 см та віком до 12 років не в кріслі;
 • неодягнений жилет при виході з машини не на зупинці.

Підсумок

З першого погляду може здатися, що поїздка коштуватиме багато грошей, насправді, порівняно з готовими турами, все буде під вашим контролем, без відчуття, що як завжди щось нав'язали. Продумувати маршрути та готелі, насолоджуватися свободою дій та вибором виявиться дуже вигідним вибором для відпочинку, особливо якщо він планується із сім'єю, друзями чи тваринами.

 
 

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Добавить в:
 
 


Центр Комплект