Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Село Крупичполе, що на Ічнянщині більше місяця було транзитним для окупантів. Наслідки (відео)

Село Крупичполе, що на Ічнянщині більше місяця було транзитним для окупантів. Наслідки (відео)

 

Знищені вщент будинки, поранені, та безжально вбиті, цинічно розстріляні цивільні, шоковані побаченим і пережитим місцеві.

Такі реалії має сьогодні село Крупичполе, що на Ічнянщині. «Руський мир» не залишив слідів, від колись тихого спокійного життя селян. Більше місяця село було транзитним для окупантів. Тут постійно рухались колони ворожої техніки, сам ворог лютував та чинив звірячі безчинства.

Найболючіші втрати для села - звісно люди, - говорить староста Юлія Чайка:
- Перші дні загинула жінка, також було двоє розстріляних насмерть і спалена машина, розстріляли бабусю, яка тікала. Останню поховали в городах, росіяни виявили жінку, через те, що в неї задзвонив телефон. Бог врятував родину з 8-м дітками, вони вискочили у вікно, але по ним стріляли, але вони знали місцевість, то попадали і так зберегли собі життя. Будинки їх всі знищені.

Пані Наталія, через звірства окупантів втратила найріднішу людину - маму:
- 26-го я з нею ще балакала. Вона каже: Наташа, я ховаюся, біжу в Удай, загубилась, а потім каже: "Стріляють" і це були останні її слова.

Дату 26-те лютого запамятає і родина Коваленко. Багатодітний батько Григорій, який виховує 8 дітей ще й досі з острахом і болем відтворює хронологію подій того дня. Родина лишилась даху над головою, зараз мешкають у сестрі в Ічні, на щастя родині вдалося вцілити. Незначне поранення отримав хлопець старшої дочки, зараз з ним все добре.

Зараз за словами старости у Крупичпольському окрузі налічується близько 90 дітей, у їх числі і діти переселенців, що змушені були тікати від війни з Маріуполя.

Жахіття війни ще довго не даватиме спати і Ользі Онопрієнко. Жінка не лише весь цей час жила під ворожими обстрілами, але і на власні очі бачила події, від згадування яких кров холоне в жилах. Її сваху розстріляли у потилицю, коли вона просто йшла по вулиці, а перед цим пошкодили ногу. Нормально поховати не дали, довелось жінку ховати на городі.

Крупичполе стало однією з найгарячіших точок Ічнянщини, тут ворог лютував на повну. Дісталось від російської орди і Крупичпільскій школі - будівлю розстріляли з БМП.

Староста Юлія Чайка:
- З перших днів, коли пішли колони, у нас тут залишилась ворожа техніка, але її було підірвано. Вірогідніше за все це була САУ, всередені її були боєприпаси і коли вони розривались, то осколки розлітались в радіусі 1 км., поряд же всі будинки зруйнувались. Тут загинула людина, в неї було розірвано щелепу. В наступному будинку врятувались за піччю син і мати.

Мешканці Крупичполя не приховують: «руський мир» приніс у їх життя лише біль, страждання і руйнації. Фактично кожен, так чи інакше відчув на собі його наслідки.

Одна з мешканців Крупичполя, що серед окупантів було дуже багато молодих хлопців, але вели себе вони з мешканцями з особливою жорстокістю.Джерело: телеканал «Прилуки»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Крупичполе, Ічнянщина, окупанти

Добавить в: