Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Наталію Тараненко, постраждалу в аварії, в якій загинуло 13 людей, перевели з чернігівської лікарні у борзнянську

Наталію Тараненко, постраждалу в аварії, в якій загинуло 13 людей, перевели з чернігівської лікарні у борзнянську

 

Пострижену майже налисо, худу і слабку 31-річну Наталію Тараненко з села Прачі, що на Борзнянщині, після двох місяців складного лікування, 10 лютого, перевезли з чернігівської лікарні №2 до борзнянської міської лікарні.Жінка була найтяжчою з шести пасажирів маршрутки «Борзна - Cосниця - Чернігів», яким вдалось вижити у жахливій аварії.

Торік, 7 грудня, Наталія їхала до Чернігова в онкодиспансер на лікування. Недо-їхала кілометрів двадцять. У мікроавтобус врізалася фура. 11 людей загинули на місці, у тому числі і водій маршрутки, двоє померли невдовзі. З множинними переломами ребер, травмами хребта і голови її привезли до лікарні. У медикаментозній комі під апаратом штучної вентиляції легень Наталія пробула чотири тижні.

— Не розумію, чому дружину направили в Борзну. У нашій лікарні немає відділення реабілітації, зітхає чоловік, 40-річний Андрій Тараненко. — Єдине, що втішило, дітки, усі четверо, нарешті побачили маму. Вони за нею дуже сумують.


— Нині пацієнтка в терапевтичному відділенні (воно в нас об’єднане з неврологічним). Реабілітолога, дійсно, у нас немає. Але є фізкабінет, масажист, котрий двічі на день приходить до хворої, — каже Микола Злотаренчук, медичний директор комунального некомерційного підприємства «Борзнянська міська лікарня». — Жінка довгий час не ходила, організм ослаблений. їй боляче під час масажу, плаче, проситься додому. А що дома? Без медичної допомоги з’являться пролежні, виникнуть інші проблеми. Вона ж нині не може самостійно пересуватися, з ходунками і то їй дається дуже важко. Є ще проблема з сечовим міхуром. Там вже більше двох місяців стоїть катетер. , Його виймають аби жінка пробувала без допомоги катетера помочитися. Поки що не виходить. До того ж, ми виконуємо всі призначення лікарів, які були надані при її виписці.

— Миколо Васильовичу, скільки Наталія у вас пробуде?

— Місяць. Вона працездатного віку, тому, скоріше за все, буде оформлена група інвалідності. Щоб пацієнтка якнайшвидше могла самостійно пересуватися, бажано пройти курс реабілітації у спеціалізованій клініці чи відділенні.

P.S. Наталія пам’ятає все, що було до аварії. Розуміє все, що відбувається навколо. А от сам момент жахливої автотрощі щось витіснило з невідомості. Чоловік припускає, що дружина могла спати в той момент, коли усе сталося, тому деталі і не закарбувалися в пам’яті.

«ВісникЧ» №7 (1866) від 17 лютого 2022, Валентина Остерська

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ДТП, Тараненко

Добавить в: