Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «Просто додали. Не зробили, що це оклад»

«Просто додали. Не зробили, що це оклад»

 

Лікарі за січень отримали зарплату 20 тисяч гривень. Медсестри — 13 тисяч 500. Підвищення встановив уряд. Лікарням — хочеш-не-хочеш — виконуй.— Підвищилася заробітна плата? — перепитую у Станіслава Коваленка, завідувача хірургічним відділенням Чернігівської обласної лікарні, хірурга вищої категорії.

Підвищилася, — підтверджує Станіслав Миколайович. — Але не так, як розказували перед цим. Не стільки, як думають люди. Заробітна плата хірурга першої категорії з вирахуванням усіх податків буде близько 18 тисяч гривень. Різниця між категоріями — другою, першою, вищою — орієнтовно 700-800 гривень.


Якщо раніше до 20 доходило, то нічого й не підвищилося, — деталізує Олег Бойко, завідувач хірургічним відділенням Ніжинської міської лікарні імені Галицького, кандидат медичних наук, хірург вищої категорії. — Просто додали. Не зробили, що 20 тисяч — це оклад. Одне діло зробити оклад і від нього вже підвищувати. Додавати за стаж, науковий ступінь, категорію, інтенсивний труд, обслуговування «ковідних» хворих. А якщо оклад у завідувача хірургічним відділенням 14 тисяч гривень, то він такий і залишився. У хірургів оклад який був, такий і залишився. В залежності від категорії гуляє від 7 до 8 тисяч гривень: Це при тому що мінімальна 6500. З добавками лікарі за січень отримали по 20 тисяч гривень, — підтверджує. Медсестри по 13 тисяч 500 гривень. Причому однакова зарплата і в операційних медсестер, і в тих, що на прийомі з лікарем сидять, хоча робота зовсім різна. Не порівняти операційну і роботу за столом з паперами. 20 і 13 тисяч 500 — це «грязними», а ще ж утримають податки.

— Другий раз теж така має бути виплата?

— Кажуть, що це перший раз так. Ще не налагодилося, будуть обговорювати. Другий раз має бути оклад не сім, а 20 тисяч, а до нього тулить надбавки. Обіцяють.

«ВісникЧ» №7 (1866) від 17 лютого 2022, Тамара Кравченко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: медицина

Добавить в: