Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » У Чернігові вшанували Героїв Небесної Сотні

У Чернігові вшанували Героїв Небесної Сотні

 

День Героїв Небесної Сотні. 20 лютого у Чернігові вшановували Героїв Майдану. Вперше за 8 років відзначення цієї події під час виконання Державного гімну лунав військовий салют.

20 лютого – одна із найкривавіших дат в історії України. 8 років тому снайпери та силовики розстрілювали людей на Майдані та вулиці Інститутській у Києві. Лише в останній день Революції Гідності було вбито близько 50 – ти її учасників. Усього ж було понад 100 вбитих. Того ж дня їх назвали «Небесною Сотнею».

Вчений секретар Національного архітектурно – історичного заповідника «Чернігів стародавній» Сергій Черняков- активний учасник Революції Гідності. Директор літературно – меморіального музею Михайла Коцюбинського Ігор Коцюбинський їздив не лише на Майдан, а й захищав кордони України на Сході. Ті події змінили їхнє життя. Щороку вони приходять вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Серед учасників Революції Гідності – і ветеран АТО Микола Кривулько.


Пам’ятний день Героїв Небесної Сотні встановлений указом Президента України 11 лютого 2015 року. Серед загиблих на Майдані – і вихідці з Чернігівщини – Андрій Мовчан, Василь Прохорський та Віктор Орленко. Біля стели Героїв Небесної Сотні заупокійну літію провели архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, настоятель Катерининської церкви Роман Кіник та настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Української греко – католицької церкви Роман.

Представники влади, громадські активісти та учасники Євромайдану згадували події Революції Гідності та нагадали, що ми повинні пам’ятати своїх героїв. Учасники заходу вшанували пам’ять і поклали квіти до стели Героїв Небесної Сотні.Джерело: телеканал Новий Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вшанування, герої

Добавить в: