Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Як розподіляються у вашій родині обов'язки? Результати опитування
Рекламодателям

Радио
Радио

Як розподіляються у вашій родині обов'язки? Результати опитування

 

Як відомо, родина - це та цеглинка, з якої будується суспільство. Століттями, з огляду на менталітет, національність і віросповідання у родині устатковувалися обов’язки, які брали на себе кожен із подружжя. Разом із тим, кожна сім’я - це окрема держава зі своїми звичками, законами і табу. Хтось працює у тандемі, подібно до двох конячок у міцній упряжці. А у когось робота все ж поділена на чоловічу і жіночу або на «твою» і «мою», не завжди рівноцінну і рівнокількісну. Хтось може повністю замінити один одного у вирішенні побутових, життєвих питань. А хтось до останнього залишатиметься при своїх переконаннях і, наприклад, сидітиме голодним лише через те, що холодильник забитий приготованими стравами, але розігріти їх та накрити стіл - то справа жіноча, чоловіка не достойна.Ми вирішили поцікавитися у наших читачів, за якими правилами і розподілом роботи живуть у їхніх родинах?

Світлана Деркач: «Обом під силу всі обов’язки і труднощі, коли є повага, любов і розуміння одне до одного. На мою думку, все повинно виконуватися тільки разом. Наприклад, мій чоловік уміє смачно готувати. Але одного разу він особливо мене вразив. У той час я була у пологовому відділенні, коли він привіз смачнющий обід із духмяним, ароматним домашнім хлібом. Усе це вони приготували зі старшим сином власноруч. Я була дуже розчулена, не очікувала, що він сам спече хліб».

Ярослава Половецька: «Так, все обом під силу. Але саме жінка все організовує, бере на себе ментальне навантаження, дає завдання - як, що і коли робити, яким чином розподілити роботу. А це займає час, сили і заважає її роботі та реалізації. Так було традиційно, бо у нас менталітет такий. Жінка - господиня у домі, чоловік - на подвір’ї. Світ змінюється, а ці установки - ще не зовсім. Із дитинства хлопчики граються у машинки, а дівчатка колихають ляльку та готують в іграшковому посуді. Тобто змалечку вони готуються бути мамою і господаркою, а не дружиною і спеціалістом у якійсь сфері. А ще жінка більше «рулить» і організовує побут (що і куди поставити, які купити рушники чи бокси для круп), бо вона не може жити у домі, наче у готельному номері. А чоловіки можуть».

Ольга Г.: «Ось і погано, що багатьма вважається нормою те, що чоловік живе, наче в готельному номері, де за ним приберуть, стіл накриють, розбудять, коли треба».


Таня Дубовик: «За крайньої потреби жінка може виконати будь-яку роботу. Так само і чоловік. Розподіляти обов’язки у стосунках зручно, але не на чоловічі або жіночі, а на «кому що зручніше і легше робити». Наприклад, мій чоловік сам собі готує сніданок, бо рано їде на роботу (несправедливо ж мене витягати з ліжка зрання!). А ще я ніколи не чищу рибу, тому цим завжди займається чоловік. Так само як і готувати на вогні у нього виходить краще, до того ж він це любить робити. А ось прибиранням займаюся я, бо якість його роботи мене не влаштовує. Та й чоловік не розбирається, яка побутова хімія для чого використовується, тому може наробити шкоди. Посуд ми не любимо мити обоє. Тому просто купили посудомийну машину. Загалом, як жінка організує розподіл, так і буде».

Марина Я.: «Ми робимо все разом. Чоловік може навіть більше на себе взяти. Бо я частіше займаюся з дітьми (їх у нас троє). А він у цей час може спокійно готувати чи мити щось. Чоловік сам вимиває холодильник (жінки знають, яка це епопея - генеральне прибирання холодильника), взуття, пере свої шкарпетки. Коротше, нормальний мужик, а не оце «то тільки жіноча робота»».

Андрій Максимович: «У цьому питанні я - консерватор, але без негативного відтінку. Як і у процесі дітонародження, так і у побуті чоловік і жінка створені для окремих функцій. У такому випадку поділ обов’язків буде. Я думаю, що жінка має суто свої жіночі справи, але сам у молодості прав дитячі пелюшки, бо так складалися обставини. Я просто допомагав дружині. Розподіл роботи - це не погано. Погано, коли у родині немає злагоди, коли кожен відстоює свої інтереси, а в результаті все закінчується докорами і сварками. Якщо ж і чоловік, і жінка - хороші сім’янини, то поділ роботи буде обов’язково. Просто вони про нього навіть не думатимуть, а працюватимуть спільно на благо родини».

Як бачимо, чоловіки в опитуванні проявили майже абсолютну пасивність, із чого зробимо висновок, що участь у дискусіях явно не належить до переліку їхніх улюблених занять. А якщо серйозно, то старі суспільні ролі, коли жінки поралися біля печі і доглядали дітей, а чоловіки орали поле й воювали, у час сучасних технологій, тендерної рівності професій, фінансової незалежності жінок справді не працюють. Сьогодні не кожна жінка вміє готувати, але може побудувати успішну кар’єру. Так само не всі чоловіки здатні самотужки забезпечувати родину матеріально, проте вони можуть бути чудовими господарниками чи мати кращих підхід у вихованні дітей. І якщо між подружжям не буде егоїзму, індивідуалізму, жадібності, неповаги та ліні, то й у родині пануватиме гармонія і повага, кожен почуватиметься важливим, потрібним і коханим.

Обов’язки чоловіка і жінки строго ніде не закріплені. Ними можна і треба обмінюватися, брати на себе більше або менше турбот у залежності від завантаженості чи стану здоров’я. Але кожна жінка має право знати, що у неї є чоловік, який при будь-яких труднощах підставить плече, захистить або просто дозволить розслабитися і відпочити. Так само кожен чоловік має бути впевненим, що у його відсутності з дітьми і будинком усе буде гаразд, що вдома його завжди чекатимуть порядок і затишок.

Районна газета «Вісті Борзнянщини» №3 (9977) від 15 січня 2022, Марина Гриненко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: опитування

Добавить в:
 
 


Центр Комплект