Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » «Допоможемо зберегти старовинну церву!»

«Допоможемо зберегти старовинну церву!»

 

У 1900 році на пожертви прихожан у с. Чепелів була збудована дерев’яна церква. Будівництво велося вручну, без жодного гвіздка. Всередині стіни були оброблені воском. Церква, як на той час, була велика і до неї сходились прихожани із ближніх сіл. Але, як і більшість храмів у нашій області, у роки колективізації її закрили, хрести зняли. До війни в її приміщенні розмістився клуб. У роки окупації церква знов почала працювати. У 1964 році з неї повиносили ікони і почали заносити зерно. Так поки діяв колгосп, у приміщенні церкви було зерносховище. Наразі будівля в занедбаному стані. Там, де було знято покрівлю, провалився дах. Під уламками – всередині – все гниє. А там, де не протікає, приміщення як нове! Важко повірити, що стоїть уже понад 120 років.
На відновлення храму завжди не вистачало коштів. З цим змирилися і останнім часом навіть не обговорювали – поки на церкву не знайшлися покупці, які зажадали викупити споруду і використати деревину з неї для оздоблення під старовину готелю під Києвом.

Віруючі забили на сполох. Звернулися до благочинного церков Сновщини – отця Павла (Фазана). Вирішили, що руйнувати живу церкву не по-християнськи. Покупцям було відмовлено.

– Її можна перебудувати. Це реально. Фундамент там міцний – зроблений з якісної цегли. Потрібно залишити частину, що добре збереглася, і видалити пошкоджену. Звідти можна взяти вцілілу деревину, яка прослужить ще не одне десятиліття. Церква зменшиться у розмірах, але – і це головне – залишиться у селі. І нічого, що в ньому всього жменька людей. Це тепер. Завтра може бути інакше. Адже багато городян переселяються в села (а Чепелів лише за 12 км від Сновська), – пояснює благочинний.


Він обіцяв селянам свою допомогу та підтримку. Скажімо, знайти професійних майстрів, які спеціалізуються на будівництві церков, надати певні кошти, доставити до села матеріали тощо. Досвіду в нього достатньо, адже Свято-Миколаївський храм у Сновську отцю Павлу довелося зводити з нуля. Він першим зробив пожертву на відновлення церкви. Другою була староста. Мешканці села теж активно долучилися до збору пожертв: у магазинах – банки-скарбнички та збір коштів у селі.

На жаль, на ремонт храму потрібні немалі кошти. Тому мешканці с. Чепелів звертаються не лише до тих, хто живе і працює поряд, а й до земляків, які виїхали з села, та до людей, які можуть надати хоч якусь допомогу. Навіть незначна сума – крок до відновлення церкви.

Обліком коштів у селі займатиметься спеціально обраний касир – Віра Шокало.

Усі небайдужі можуть перерахувати кошти на номер картки отця Михайла (село Тур’я–Чепелів): «Ощадбанк» 5167 8020 0886 3539 (Дребот Михайло Миколайович).

Джерело: газета «Деснянка»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: допомога, церква

Добавить в: